Genel 25 MART 2010 / 08:58

Cisco CRS-3 ile internet yeniden tanımlanacak

Saniyede 322 TB veri transferi sağlayan CRS-3 yeni nesil internetin temelini oluşturmak üzere tasarlandı.

Saniyede 322 TB veri transferi sağlayan CRS-3 yeni nesil internetin temelini oluşturmak üzere tasarlandı.


Cisco, yeni nesil internetin temelini oluşturacak operatör ağ yönlendirici sistemi CRS-3 tanıttı. Video aktarımı, mobil cihazlar ve yeni online hizmetlerin gelişim hızına karşılık verebilecek şekilde dizayn edilen CRS-3 saniyede 322 TB veri transferi gerçekleştirmeye imkan tanıyor. Rakiplerine oranla 12 kat daha fazla trafik kapasitesi sunan Cisco CRS-3, tüketicilere yeni deneyimler, servis sağlayıcılara yeni gelir fırsatları ve işyerinde yeni işbirliği yolları sunarak genişbant iletişimi ve eğlence sektörünü dönüştürmek üzere tasarlandı.

Selefi olan CRS-1'in üç katı kapasite sunan CRS-3 ile Amerikan Kongresi Kütüphanesi'ndeki tüm basılı koleksiyonu 1 saniye gibi kısa sürede indirebilmek mümkün. Şimdiye kadar çevrilmiş tüm sinema filmlerinin 4 dakikadan kısa sürede aktarılmasını sağlayacak kadar güçlü olan yeni yönlendirici günümüzde hızla büyüyen altyapı ihtiyacını uzun vadede karşılamayı hedefliyor. Hala saha testleri yapılmakta olan Cisco CRS-3 AT&T tarafından da denendi. Yapılan bu testte New Orleans ve Miami arasında kurulan 100 GB'lık ağ omurgası başarılı bir sonuca imza attı.

Cisco'nun şimdiye kadar CRS ürün ailesine yaptığı yatırım miktarı toplam 1.6 milyar doları buluyor. CRS-3'nin rakiplerine oranla yüzde 60 oranında daha az güç tüketimiyle faaliyetsel maliyet tasarrufu sağladığı iddia ediliyor. CRS-3, Cisco'nun yeni işlemcisi Cisco QuantumFlow Array'i kullanıyor. Altı ayrı çipin gücünü birleştirerek tek bir çip gibi çalışmasını sağlayan bu işlemci yüksek kapasitesi ile dikkat çekiyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun