Genel 09 OCAK 2009 / 15:52

Cisco CES'te sosyalleşiyor

Cisco, sosyal ağ platformlarına verdiği altyapı desteğini CES'te tanıtıyor.

Cisco, sosyal ağ platformlarına verdiği altyapı desteğini CES'te tanıtıyor.


Cisco'nun sosyal ağ yazılım platformu EOS diğer şirketlerin tüketici ile iletişim kuracağı sosyal siteler oluşturulması için tasarlanmış. Cisco, EOS’u  şirketin ağ altyapısına bağlı servis tabanlı çözüm yazılımı (SaaS) olarak sunuyor. Böylece sosyal ortam içerikleri, görsel ve ses içeriği alıyor. Warner Music bu servisi kullananlar arasında.


 


Cisco CES’te, tüketici elektroniği üreticilerinin Ev Ağ Yönetim Protokolü’nü (HNAP) cihazlarında kullanmalarını sağlayacak yeni bir program geliştirdiğini duyurdu. Şirket ayrıca, Linksys markası adı altında yeni bir medya merkezi ve kablosuz ses çözümü geliştirdiği bilgisini de veriyor.


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun