Genel 17 HAZİRAN 2009 / 08:28

Cisco, ‘uçtan uca çözüm’ stratejisini IronPort ile tamamlıyor

Cisco güvenlik vizyonunu ve bu konudaki çalışmalarını aktardı.

Cisco güvenlik vizyonunu ve bu konudaki çalışmalarını aktardı.


Cisco gerçekleştirdiği basın buluşmasında, güvenlik tarafındaki çalışmaları ve 2007 yılında 830 milyon dolara gerçekleştirdiği IronPort satın almasıyla bu kulvarda gerçekleştirdiği yeni açılımları aktardı. Cisco IronPort Orta Avrupa Satış Müdürü Ali Fuat Türkay, Cisco Gelişmekte Olan Pazarlar Güvenlik Çözümleri ürün Müdürü Philippe Roggeband, Cisco IronPort Akdeniz Bölgesi Satış Müdürü Denis Gadonnet, Cisco IronPort Akdeniz Bölgesi Pazarlama Müdürü Sebastien Commerot ve Cisco IronPort Akdeniz Bölgesi Teknik Müdür Patrice Robert, toplantıda Türkiye pazarı yaklaşımları ve çözümleri konusunda bilgi verdi. 


Cisco’nun güvenlik yaklaşımına değinen Philippe Roggeband, şirketin bir altyapı sağlayıcısı olmasının yanı sıra güvenlik çözümleri geliştiren bir şirket şekline geldiğini aktardı. IronPort satın almasıyla çözüm yelpazelerini güvenlikle genişleretek müşterilerine uçtan uca çözüm sunar hale geldiklerini belirten Roggerband, “Günümüzde geliştirilen her yeni teknolojiyle birlikte bu teknolojilerin kullanıldığı sistemlere yönelik yeni tehditler de ortaya çıkıyor. Piyasada gönderenin güvenilirliğine bağlı olarak e-posta filtrelemesi yapan, tehdit içeren mesajları önleyen birçok uygulama var. Ancak biz Cisco olarak müşterilerimizin teknolojiyi kullanış amaçları ve biçimlerine göre uçtan uca çözümler sunma vizyonuyla hareket ediyoruz” dedi. 


IronPort özellikle son bir yıldır Türkiye pazarında çalışmalarını hızlandırmış durumda. IronPort’un Türkiye’de yaklaşık 20 müşterisinin olduğunu belirten Denis Gadonnet, Logicom ana dağıtıcılığında Probil, Secura ve Turcom dahil beş şirketle bayilik anlaşmalarının olduğunu söyledi. Gadonenet, “Müşteri sayımızı hızla artırmayı amaçlıyoruz” dedi.


Kurumsal, ticari, kamu ve telekom olarak şirketleri gruplandıran Cisco, bu paralelde güvenlik çözümlerini sunuyor.


Cisco Güvenlik Bulut (Security Cloud) Hizmetleri


The Cisco Security Cloud, yeni duyurusu yapılan Cisco IronPort Hosted Email Security Services’i ve Cisco’nun geniş güvenlik ürünlerine bütüleşik olan güvenlik servislerinin sunduklarını güçlendiren yeni bir teknik Global Correlation’ı destekliyor.


• Cisco IPS Sensor Software Version 7.0: Saldırı Engelleme Sistemi (IPS) için sunulan Global Correlation servisi, güçlü tehdit koruma ekosistemi ve Cisco Güvenlik Akıllı Faaliyetlerinin beklenmedik tehditlere karşı etkin bir koruma için gücünü daha iyi göstermesine yardımcı oluyor. Global Correlation işbirliği ile Cisco IPS 7.0, sadece imza tabanlı geleneksel IPS teknolojilerine göre daha kısa süre içinde zararlı saldırıları durdurmada daha etkili oluyor.


• Cisco ASA 5500 Series 8.2 Software: Cisco Adaptive Security Cihazları Ailesi, çeşitli büyüklüklerdeki ofisler için güçlendirilmiş uçtan uca güvenlik sunmak, tehditleri azaltma konusunda iyileştirme sağlamak, şirketlerin daha güvenli bağlantı, iletişim kurmaları ve işlerini yönetmelerine yardımcı olmak üzere tasarlandı. Cisco, zararlı yazılım kapmış istemcileri tespit eden yeni Botnet Trafik Filitresi, küçük ofislere IPS ve istemcisiz uzaktan erişim olanağıyla her platform, işletim sistemini ve uç noktaları destekliyor. 


o Cisco ASA Botnet Traffic Filter: Yeni Botnet Trafik Filitresi, Cisco Security Intelligence Operations’dan (Cisco Güvenlik Zekası Faaliyetleri) bilgileri kullanarak ASA 5500 Serisi cihazlarının daha doğru bir şekilde zararlı yazılım kapmış işletimcinin tespit edilmesini sağlıyor. Cisco Güvenlik Akıllı Faaliyetleri, 700 binden fazla sensor ve 500 üçüncü partiden bilgi alan binin üzerinde tehdit koleksiyonu içeren sunucuya sahip. Gelişmiş akıllı tehdit ile tüketiciler daha doğru olarak zararlı yazılım kapmış istemciyi tespit edebiliyor ve tehditlere odaklanabiliyor.


o Cisco Remote Access and VPN Enhancements:  Cisco ASA Software Release 8.2, kurumsal ve mobil kullanıcılar için uzaktan erişim kapasitesini artırıyor. Endüstrideki en yaygın platformları ve işletim sistemlerini kapsayan ürün, Cisco ASR 1000’e eklenen Cisco sanal ofis çözümünü de destekliyor.


• Cisco SAFE: İşletmelerin planlama, tasarım yapma ve güvenlik çözümlerini uygulamalarına destek olan bir güvenlik referans mimarisi.


• Cisco Bilgi Teknolojileri Yönetişim, Risk Yönetimi ve Güvenlik Değerleme Hizmetleri: İşletmelerin bilgi güvenliği risklerini azaltmada tek programdan yararlanabilmelerini sağlayan bu servis, iş ve teknoloji stratejilerini entegre ederek sistemin uyumlu hale getirilmesine katkıda bulunuyor. Böylece işletmeler, işbirliği ve bilgi paylaşımı ile bilgi gizliliği ihtiyaçlarını dengeleyebiliyor. Cisco IT GRC Güvenlik Değerleme Hizmetleri ile işletmeler genel bir kontrol çerçevesi çizerek tehditlere karşı sistemlerini koruyabiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun