Genel 04 ŞUBAT 2009 / 07:50

Cisco’dan çevreci yatırım

Enerji kullanımında verimlilik sağlayan çözümler üreten Zeta Building Intelligence’ı satın alan Cisco enerji tasarrufu sağlayan EnergyWise çözümünü de duyurdu.

Enerji kullanımında verimlilik sağlayan çözümler üreten Zeta Building Intelligence’ı satın alan Cisco enerji tasarrufu sağlayan EnergyWise çözümünü de duyurdu.


Richards-Zeta'nın akıllı ara katman yazılımı sayesinde binalardaki operasyonel sistemler, enerji tasarrufu sağlayacak şekilde entegre edilerek BT formatlarına uygun hale getiriliyor. Binalardaki tüm sistemlerin IP ağı üzerinde yakınsamasını sağlayan bu açık platform ile enerji tüketiminin daha verimli yönetilebilmesi sağlanıyor.

EnergyWise teknolojileri ise; telefon, dizüstü bilgisayar ve erişim noktaları gibi IP cihazlarının enerji tüketimini raporluyor, ölçümlüyor ve azaltıyor. Cisco, satın almayla birlikte, EnergyWise sayesinde 2010 yılında binalardaki ışık, asansör, havalandırma, ısıtma gibi tüm sistemlerin enerji tüketimini yönetebilir hale geleceğini belirtiyor.

Cisco’nun gelişmekte olan teknolojilerden sorumlu Grup Başkan Yardımcısı Marthin De Beer, satın alma ile ilgili olarak, “Enerji tüketimi global bir sorun ve tüketiciler, yakınsanmış IP mimari üzerinden sunulan enerji yönetimi servislerini talep ediyor. Akıllı IP ağı bu ihtiyaçları karşılayan bir platform. Bina sistemlerine odaklanan iş ortaklarımız ve ağ teknolojileri uzmanlarımız birlikte çalışarak Richards-Zeta’nın akıllı ara katman yazılımı ile operasyon ve enerji verimliğini en üst seviyede sağlayarak, maliyet avantajı ve karbon tasarrufu için tam çözüm sunuyor” açıklamasını yaptı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun