Genel 03 KASIM 2009 / 06:55

Çıplak göze 3 boyut deneyimi

3M'in ürettiği kaplama filmi çıplak göze 3 boyut tecrübesi yaşatıyor.

3M'in ürettiği kaplama filmi çıplak göze 3 boyut tecrübesi yaşatıyor.


2010'da, ekran teknolojisindeki yenilikler göz önünde bulundurulunca, üç boyutlu teknolojinin önemli bir yerde olacağı kesin. 3M, çıplak gözle bir LCD panelde üç boyutlu görüntüleri görmemizi sağlayacak olan optik bir film üretti.

Bu deneyim; filmin üst tarafında kalan kubbe şeklindeki merceklerle sağlanırken; arka kısımda prizmaya benzer yapılar var. Bu prizmatik yapılar LED ışık kaynağından gelen ışıkları yönlendirmeye ve farklı görüntüleri yansıtmaya yarıyor. Böylece bu durum bize bir 3 boyut illüzyonu yaşatıyor. Ayrıca iki boyutlu ile üç boyutlu görüntüler arasında da geçiş yapmak oldukça kolay bir şekilde çözümlenmiş.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun