Genel 04 NİSAN 2013 / 16:50

Çinli Baidu Google Glass benzeri bir gözlük üretecek

Çin merkezli arama motoru Baidu’nun sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre, yüz tanımlama ve resim arama konularında şirket için itici bir güç olacak Google Glass benzeri bir gözlük üretilecek.Baidu Eye” olarak bilinen proje kapsamında çeşitli denemeleri yapılan gözlüğün ticari olarak piyasaya sürülüp sürülmeyeceğinin tam kesinleşmediğini söyleyen Baidu sözcüsü Kaiser Kuo, aygıtın küçük bir LCD ekran içeren bir başlıkla birlikte kullanılarak kullanıcıların resim ve sesli aramaların yanında yüz tanımlama gibi özelliklerden de faydalanmasını sağlayacak.

Baidu’nun test ettiği bu aygıtın Google Glass ile karşılaştırılması ile ilgili görüşlerini belirten Kuo, cihazın henüz ticari amaçla kullanılıp kullanılmayacağı belli olmadığı bu tarz karşılaştırmalar için henüz çok erken olduğunu söyledi. Cihazla ilgili başka bir ayrıntı paylaşmayan Kuo, Baidu’nun bu alanda başka bir cihaz geliştirip geliştirmediği konusunda herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Giyilebilen teknoloji olarak adlandırılan Google Glass gibi cihazları içeren bu yeni ürün grubu, Google ve Apple gibi büyük şirketlerin yanında birçok şirketin de ilgi alanına giriyor. Bu yeni akım, kullanıcıları masaüstü yada dizüstü gibi kullanım alışkanlıklarından daha özgür bir alana taşımayı amaçlıyor.
ETİKETLER : baidu baidu eye Google
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun