Genel 12 KASIM 2010 / 07:47

Çin'de bir milyondan fazla cep telefonu haklandı

Hem de antivirüs programına gizlenerek yayılan zombi virüs, günde 300 bin dolara mal oluyor.

Hem de antivirüs programına gizlenerek yayılan zombi virüs, günde 300 bin dolara mal oluyor.


Antivirüs yazılımının ardına gizlenen bir virüs Çin'de sayısız cep telefonuna bulaştı. Şu ana kadar bir milyon kullanıcıdan konuyla ilgili şikayet gelmesiyle ortaya çıkan virüs, günde 300 bin dolarlık zarar veriyor.

Yayılan virüs nedeniyle haklayıcılar telefonların kontrolünü ele geçirmekle kalmıyor, telefon içeriğindeki tüm adreslere yönelerek daha fazla telefona bulaşma imkanı buluyor.

Shanghai Daily'nin haberine göre, Eylül ayında en az on uygulamada benzer zombi virüslere rastlanırken bahsi geçen güvenlik yazılımı herhangi bir sorun algılamadı.

Antivirüs programının yapımcısı olan şirket konuyla ilgili yaptığı açıklamada ısrarla, virüsün en az bir milyon telefona bulaşmasından sorumlu olmadıklarını vurguladı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun