Genel 10 MAYIS 2010 / 10:59

Çılgın mimar Michel Rojkind "Bulaşıcı Risk"i anlatacak

Michel Rojkind, Yapı-Endüstri Merkezi'nin konuğu olarak İstanbul'a geliyor.

Michel Rojkind, Yapı-Endüstri Merkezi'nin konuğu olarak İstanbul'a geliyor.


40 yılı aşkın süredir yapı ve mimarlık sektörünü buluşturan Yapı-Endüstri Merkezi, dünyanın önde gelen tasarımcı ve mimarlarını ilgilileri ile biraraya getirerek, dünya tasarım pratiği bileşenlerinin Türkiye'de de eş zamanlı olarak tartışılabileceği ortamların yaratılmasını amaçlıyor. Bu kapsamda, 2009 yılı boyunca da dünyaca ünlü mimar ve tasarımcıları ağırlayan Yapı-Endüstri Merkezi'nin yeni konuğu Siemens Ev Aletleri ana sponsorluğunda Meksikalı mimar Michel Rojkind olacak.

Meksiko'dan dünyaya açılan mimar Michel Rojkind, aynı zamanda eski bir rock davulcusu ve iflah olmaz bir kaşif. Rojkind, modern yaşamı hedefleyen ve fonksiyonun ötesine geçen deneyimler tasarlarken aynı zamanda her projeyi tüm katmanlarıyla derinlemesine ele alıyor. 2002 yılında kurduğu "Rojkind Arquitectos" bünyesinde çalışan Rojkind, endüstri ürünleri tasarımından yapı ölçeğine kadar birçok örnek verdi. Yenilikçi biçimler ve çarpıcı renk kullanımı ile Rojkind mimarlık dünyasının izlemeye değer yükselen yıldızlarından.

Michel Rojkind Yapı Endüstri Merkezi'nde "Bulaşıcı Risk" başlıklı bir konuşma yapacak. Meksiko City merkezli ofisinde çalışmalarını sürdüren Rojkind konuşmasında, süregelen ekonomik kriz bağlamında tasarım yapmanın güçlüklerinden ve farklı bağlamlara uyum sağlamak için gerekli strateji bilincinin gerekliliğinden söz edecek. 8 Haziran'da başlayacak olan konferansın mimarlardan yoğun ilgi görmesi bekleniyor.