Genel 19 EKİM 2009 / 07:25

Cihazdan cihaza bağlanmanın yeni yolu

Yeni Wi-Fi Direct, kullanıcıların otomatik olarak fare, yazıcı gibi çevre birimlerine kablosuz bağlanmasını sağlayacak.

Yeni Wi-Fi Direct, kullanıcıların otomatik olarak fare, yazıcı gibi çevre birimlerine kablosuz bağlanmasını sağlayacak.


Wi-Fi Birliği geçtiğimiz hafta, popüler ağ teknolojisini kullanarak cihazların birbirine doğrudan bağlanmasını sağlayacak şekilde tasarlanmış yeni bir teknik özelliği duyurdu.

Wi-Fi Direct, cep telefonları, kameralar, yazıcılar ve dizüstü bilgisayarlar dahil herhangi bir Wi-Fi donanımlı cihaza uygulanabiliyor. Cihazlar birbirlerine tek tek bağlanabildiği gibi, aynı anda grup olarak da bağlanabiliyorlar.

Wi-Fi Birliği'nden Yönetici Edgar Figueroa ise bu yeni teknik özellik için şunları söylüyor: "Bir şirketi ziyaret ediyorsunuz ve göstermek istediğiniz şeyin kopyasını unutmuşsunuz. Kopyayı, USB kablosu olmadan ya da şirketin internet ağına bağlanmadan, Wi-Fi donanımlı yazıcıdan doğrudan alabiliyorsunuz".

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun