Genel 28 AĞUSTOS 2014 / 14:05

Cihat eylemcileri sosyal medyayı tehdit için kullanıyor

IŞİD, Pazar günü Amerikalı gazeteci Steven Sotloff’u tehdit ettiklerini duyurmak için bazı hashtag’leri ele geçirdikleri bir kampanya başlattı. Kampanyayı düzenleyenler #StevensHeadInObamasHand hashtag’ini kullanarak twitler atmaya başladı.Kampanya, sosyal medya üzerinde dolaşan bir video ile belgelenen Amerikalı gazeteci James Foley’in infazından sonra başladı. Twitter ise tartışmalı olan görüntüyü siteden kaldırmıştı. IŞİD, şimdi ABD hükümetinden bir cevap almak için Sotloff’u öldürmekle tehdit ediyor.

Kampanya, Devlet Bakanlığı dahil olmak üzere ABD'de militan gruplar ve daha resmi makamlar arasında yıllardır süren sosyal medya savaşının bir parçası olarak görülüyor. IŞİD üyeleri sosyal medyayı ustalıkla kullanırken, ABD kanalları yeterli bir cevap veremiyor.
ETİKETLER : ışid Twitter
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun