Genel 10 ARALIK 2010 / 12:36

Çiftçiler yıl boyunca konuşuyor sadece bir kez ödüyor

Vodafone ve Şekerbank'ın kampanyasıyla çiftçiler faturalarını sadece hasat zamanı ödüyor.

Vodafone ve Şekerbank'ın kampanyasıyla çiftçiler faturalarını sadece hasat zamanı ödüyor.


Operatörler son dönemde şehirdeki kullanıcı potansiyelinin belli bir doygunluğa ulaştığına ve kırsalda yeni penetrasyon sahalarına ihtiyaç duyduklarına inanıyor. Genellikle hazırlanan raporlar ve sonucunda bankacılık, telekom gibi piyasa eğilimleri de bunu gösteriyor.

Vodafone, geçtiğimiz yıl kurduğu Vodafone Çiftçi Kulübü'nün hizmetlerini sürdürüyor. Bu kez Şekerbank ile yapılan iş birliğinden "Tüm yıl konuş, hasat zamanı öde" kampanyası çıktı.

Çiftçiler seçtikleri Vodafone tarifelerinin ödemesi için Şekerbank'a otomatik ödeme talimatı veriyor. Şekerbank faturaları düzenle öderken belirlenen hasat zamanında hiçbir faiz yükü binmeden çiftçiler tüm fatura bedellerini tek seferde ödeyebiliyor.

Uygulamayla çiftçilere telefon faturaları için bir nevi faizsiz kredi sağlanmış oluyor. Vodafone benzer uygulamaları bir yıldır çiftçi kulübünde sürdürüyordu. Bu uygulamalardan bazılarına bakıldığında 10 bin liraya kadar uygulanan ücretsiz kaza sigortası, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı'nın yürürlüğe koyduğu yeni yönetmelikler, haberler ve bildirimlerin yapıldığı kısa mesaj hizmeti, ürüne özel hava tahmin raporları, yine ürüne özel hastalık ve zararlı uyarıları gibi tarımsal destekler görülüyor.

Vodafone Çiftçi Kulübü, son bir yılda 21 şehirde 50 binden fazla çiftçiye hem mobil iletişimin etkinliği hem de tarımsal verimi artırmak için eğitimler verdi. Çiftçilere yönelik özel kampanyaların süreceği bildirildi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun