Genel 02 KASIM 2010 / 08:57

Chrome OS söylentilerine bir yenisi eklendi

Google Chrome OS işletim sistemiyle çalışan bilgisayarlar bu ay sonunda piyasada olabilir.

Google Chrome OS işletim sistemiyle çalışan bilgisayarlar bu ay sonunda piyasada olabilir.


Digitimes’tan gelen haberlere göre, Google Chrome işletim sistemiyle çalışan bilgisayarlar bu ay içinde piyasada olacak.

Daha önce Chrome OS ile çalışan bilgisayarın yıl sonunda piyasada olacağını duyurmuştuk. Ancak Digitimes iddialarına göre tüketiciler yıl sonunu beklemeden, bu ay içinde Chrome OS ile çalışan bilgisayarlarla tanışabilecek.

Söylentiye göre Google, Chrome OS stratejisinde tabletlerden öte netbookları hedef alıyor. Geleceği netbooklarda gören arama devi, tüketiciye sunulacak ilk Chrome işletim sistemli bilgisayarları da belirledi.

Chrome OS ile bu ay sonunda piyasaya çıkacağı iddia edilen ürünler arasında Iventec tarafından üretilen bir dizüstü bilgisayar ve ACER ve HP markalı netbooklar yer alıyor. 70 bin adet civarında üretilecek olan Iventec bilgisayarların normal perakende kanalları üzerinden satılmayacağı belirtiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun