Genel 03 KASIM 2010 / 12:25

China Mobile Linux'a desteğini artırıyor

Dev telekom operatörü Linux Foundation üyesi olarak açık platforma bağlılığını artırdı.

Dev telekom operatörü Linux Foundation üyesi olarak açık platforma bağlılığını artırdı.


Kullanıcı sayısı baz alındığında dünyanın en büyük telekom operatörü olan China Mobile, Linux Foundation'a katıldı.

China Mobile, yakın zamanda Linux tabanlı OPhone mobil işletim sistemine büyük bir yatırım yapmıştı. Yeni gelişme, China Mobile'ın Linux'la bağlantısının uzun süreli olacağını gösteriyor. Ayrıca Linux'un dünya çapında yaygınlaşma hızını da doğrudan artırması bekleniyor.

Linux Foundation, dünya çapında çalışmaların yapıldığı, Linux'un standartlaştırıldığı bir platform. Ayrıca platform Nokia ve Intel'in çalıştığı MeeGo işletim sistemine destek veriyor.

Linux Foundation bünyesinde Platin, Altın ve Gümüş olmak üzere üç çeşit üyelik sistemi bulunuyor. Yedi Platin üyenin yanında, China Mobile'ın da içinde olduğu on Altın üye bulunuyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun