Genel 19 MAYIS 2010 / 06:47

Check Point veri kaçaklarını affetmiyor

Check Point veri kaçağı önleme (DLP) çözümü, teknoloji ile süreç yönetimini birleştiriyor.

Check Point veri kaçağı önleme (DLP) çözümü, teknoloji ile süreç yönetimini birleştiriyor.


Check Point, kurumlara veri kaçağını önleme olanağı sunan yeni ağ temelli veri kaçağı önleme (DLP) çözümünü duyurdu. Check Point DLP, kurumsal veri süreçlerine paralel, ayrıntılı politika tanımlarına olanak veriyor ve politikaları uygularken bir yandan da kullanıcılara veri süreçleri ile ilgili eğitimler sağlıyor. Check Point, kullanıcıların potansiyel ihlalleri gerçek zamanlı olarak düzeltmelerine imkan vererek DLP'ye insan faktörünü getiriyor.

Check Point DLP, kurumlara hassas bilgiler ile ilgili bir kaçak riski oluştuğunda çalışanları bir pop-up pencere veya mesaj ile uyaran UserCheck teknolojisini etkinleştirme seçeneğini sunuyor. Böylelikle henüz veri kaçağı oluşmadan kullanıcılardan acilen düzeltici aksiyon almaları istenebiliyor.

Gönderilen ya da internete yüklenen dosyalar Check Point'in yeni teknolojisi MultiSpect tarafından işleniyor. Check Point DLP çözümü, kurumlara maliyetli profesyonel servislere başvurmadan birinci gün koruma sağlamak amacıyla 250'yi aşkın ön tanımlı politika sunuyor.

Bunların yanı sıra Check Point DLP kurulumunun her şeyiyle 3 saatten kısa sürede tamamlandığı biliniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun