Genel 05 KASIM 2010 / 07:03

Charles Phillips: "2 değil en az 4-5 milyar dolar ödenmesi gerekiyor"

Oracle eski başkanı, Oracle ve SAP arasında görülen davada ifade verdi.

Oracle eski başkanı, Oracle ve SAP arasında görülen davada ifade verdi.


Oracle ve SAP arasındaki dava görülmeye başlandı. Davacı olan Oracle, SAP'nin sahibi olduğu TomorrowNow isimli şirketin kendilerinden çaldığı bilgiler nedeniyle 2 milyar dolarlık fayda sağladığını iddia ediyor.

Davada SAP bu suçlamaları kısmen kabul etti. SAP, TomorrowNow şirketinin bilgileri çalmış olabileceğini, ancak bu bilgilerin milyarlarca dolar etmeyeceğini öne sürdü. Dava içeriğiyle ilgili detaylara önceki haberimizden ulaşabilirsiniz.

Oracle'ın eski başkanı Charles Phillips ise mahkemede verdiği ifadede TomorrowNow şirketinin çaldığı bilgilerle SAP'ye en 4 ile 5 milyar dolarlık bir fayda sağladığını söyledi.

Eski başkanın söyledikleri, Oracle'ın davanın başında istediği 2 milyar dolardan da fazla. SAP ise bu işin ederinin sadece 40 milyon dolar olduğunu mahkemeye kanıtlamaya çalışıyor. Ayrıca SAP açıklamalarında TomorrowNow şirketinin milyonlarca dosyayı Oracle'ın müşteri servisi sitesinden indirdiğini kabul ederken, bunun yanlışlıkla gerçekleştiğini belirtiyor.

TomorrowNow, bu yaşananlar üzerine SAP tarafından üç buçuk yıl önce kapatılmıştı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun