Genel 14 MAYIS 2010 / 13:35

Çevrimiçi oyunlar konsolları bitirebilir (mi?)

British Telecom'un son girişimi, bu iddiaları güçlendiriyor.

British Telecom'un son girişimi, bu iddiaları güçlendiriyor.


British Telecom, imzaladığı sözleşme ile yerel televizyon yayın paketinde çevrimiçi oyunların sağlanması konusunda Amerikan OnLive ile anlaştığını duyurdu. Ayrıca anlaşma ile OnLive'ın yüzde 2.6'lık hissesi de British Telecom'a geçmiş oldu.

Amerikan şirketi OnLive geçen yıl video oyun konsol yapımcılarını düşündürecek şekilde yükseliş göstermişti. Şirket Ubisoft ve Electronic Arts gibi büyük oyun yapımcıları ile birlikte çalışıyor. OnLive'ın sunduğu oyunlar internet üzerinden gerçek zamanlı olarak oynanıyor.

British Telecom'un televizyon yayını için satacağı kutularda "OnLive mikro konsol" ve bir oyun kumandası bulunacak. Kullanıcılar oyunları kiralayabilecek ya da satın alabilecek. Ayrıca sistem kişisel bilgisayarlarda da çalışabilecek.

Yeni bir teknoloji olmayan çevrimiçi oyunlar, altyapı sorunları yüzünden kullanılamıyordu. Bu duruma oyun konsolu üreticilerinin nasıl bir hamle yapacağı merak ediliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun