Genel 26 KASIM 2009 / 06:42

cevreciyiz.TV yayında

Attığı her adımda çevreyi düşünen "Türkiye'nin Çevreci Bankası" TSKB, bu konudaki yaklaşımını bir adım öteye taşımak amacıyla cevreciyiz.TV'yi yayına sokuyor.

Attığı her adımda çevreyi düşünen "Türkiye'nin Çevreci Bankası" TSKB, bu konudaki yaklaşımını bir adım öteye taşımak amacıyla cevreciyiz.TV'yi yayına sokuyor.


2007 yılında "Önceliğimiz Çevre" sloganıyla başlattığı sosyal sorumluluk projesi kapsamında kurduğu çevre portalı cevreciyiz.com ile toplumun tüm kesimlerinden büyük ilgi gören TSKB, şimdi de Türkiye'nin çevre konusunda en kapsamlı video portalı cevreciyiz.TV'yi yayına sokuyor.

İklim değişikliği, enerji, çevre, doğal yaşam gibi farklı kategorilerde belli başlı Sivil Toplum Kuruluşları'nın kampanya tanıtım filmleri ve genç yönetmenlerin ödüllü kısa filmlerinin yer aldığı zengin bir video arşivi ile yayına başlayan cevreciyiz.TV, bu konularda film üreten tüm kişi ve kurumları portala video göndermeye davet ediyor.

Türkiye'nin çevre temalı ilk video portalı olan cevreciyiz.TV'nin tanıtım toplantısında konuşan TSKB Genel Müdürü Halil Eroğlu, "TSKB için çevre ve sürdürülebilir bir gelecek çok büyük önem taşıyor. Son yıllarda dünyanın, dolayısıyla ülkemizin gündeminde ilk sıralarda yer alan bu iki konunun TSKB çatısı altındaki geçmişi 1980'li yıllara kadar uzanıyor. TSKB olarak daha yaşanabilir bir dünyanın ancak çevre ve iklim değişikliği konusunda atılacak sorumlu adımlarla mümkün olduğuna inanıyoruz" dedi.

Türkiye'nin en kapsamlı çevre portalı olan ve 2007 yılında yayın hayatına başlayan cevreciyiz.com'un toplumdan gördüğü büyük ilgi üzerine, aynı hedef doğrultusunda kurdukları cevreciyiz.TV ile toplumun tüm kesimlerine ulaşmaya ve bu konuda öncü olmaya devam ettiklerini vurgulayan Eroğlu, "Bizler evlerimizde, ofislerimizde keyifli keyifli vakit geçirirken, dünyada her an geri dönüşü neredeyse imkansız ya da telafisi çok uzun zaman alan değişiklikler yaşanıyor, biz de bunlara dikkat çekmeyi amaçlıyoruz. Örnek vermek gerekirse; 1 dakika içinde 12 ağaç kesiliyor, atmosfere aynı anda 100 kişiyi zehirleyebilecek oranda tehlikeli gazlar karışıyor. Her dakika 50 kilogram verimli toprak eksilirken, değerli bir canlı türü bir üyesini kaybediyor. Bu kısır döngü daha ne kadar devam edebilir? Dünyamızda olup bitenlerin farkına varmak için ‘sadece bir dakika yeter' diyoruz. Bu noktada cevreciyiz.TV'nin çok önemli bir kaynak olacağına inanıyoruz" diyerek sözlerine devam etti.