Genel 23 ŞUBAT 2010 / 08:47

Çevreci Fujitsu enerji tasarrufunda yol kat ediyor

Fujitsu'nun PIMERGY TX150 S7 kule ve RX100 S6 raf sunucuları SPECpower testini geçti.

Fujitsu'nun PIMERGY TX150 S7 kule ve RX100 S6 raf sunucuları SPECpower testini geçti.


Enerji tüketimiyle ilgili sunucu performanslarını ölçen SPECpower ssj2008 testinden başarıyla geçerek dünya rekorunu kıran PRIMERGY TX150 S7, sahip olduğu Energy Star 1.0 sertifikasyonu ile de enerji tüketiminde bilişim endüstrisinin gelişmiş standartlarını yansıtıyor.

Bağımsız bir test organizasyonu olarak endüstriye yol gösteren SPEC (Standard Performance Evaluation Corporation) yetkilileri, PRIMERGY test sonuçlarını değerlendirirken, Fujitsu Dinamik BT Altyapıları'nın kilit taşı olan bu sunucuların yenilikçilik, performans ve verimlilik açısından da yeni bir ufuk açtığını ifade etti.

Çevre dostu bu sunucular, sağladıkları yüksek performans ile orta ve büyük ölçekli işletmelerin temel ihtiyaçlarını ideal şekilde karşılarken, veri merkezlerinde yaşamsal sorun haline gelmeye başlayan enerji harcamalarını da büyük oranlarda azaltıyor.

SPECpower ssj2008 ölçümleme standardı, bir sistemin bekleme konumundan başlayarak yüzde 100 etkin olduğu aşamaya kadar olan çalışma sürecini yüzde 10'luk dilimlere bölerek değerlendiriyor. Standart her dilimde işlemlerin kaç Watt enerji harcadığına bakarak, toplamda belli bir ortalama değer üzerinden sunucunun enerji tüketim performansını ölçümlüyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun