Genel 20 KASIM 2008 / 13:06

Çevre dostu ve çekici: Scarab konsept otomobil

Bazı konsept araçların görüntüsü gariptir, bazılarının yeterli güvenlik özelliği yoktur, bazıları da fazla fütüristik bir çizgidedir. Gelin bir de Scarab'a bakalım.

Bazı konsept araçların görüntüsü gariptir, bazılarının yeterli güvenlik özelliği yoktur, bazıları da fazla fütüristik bir çizgidedir. Gelin bir de Scarab'a bakalım.David Miguel Moreira Gonçalves tarafından geliştirilen Scarab isimli konsept otomobil ise hem güvenli hem James Bond'un bile dikkatini çekecek kadar çekici. Üç farklı enerji seçeneği ile karşımıza çıkan konsept otomobil, akü, benzin ve biyoyakıtla çalışabiliyor.


Çevre dostu ve güvenli olmasının yanı sıra teknik açıdan da gelişmiş özelliklere sahip olan Scarab, çoklu sürüş seçeneği, park modu, gömülü sensörler, Lidar, radar, GPS, Drive by Wire, Lexan canopy'e gömülü dokunmatik HUD gibi özellikler sergiliyor. Birbirleriyle değiştirilebilir modüller ile Scarab'a arzu edilen şekil veriliyor.


Elektronik malzemelerin yüksek kullanımı akü kapasitesinin büyük bölümünü harcıyor. Bu da otomobilin performansını ve hızını olumsuz yönde etkiliyor. Görünüşe bakılırsa Scarab'ın James Bond'u Aston Martin'inden vazgeçirmek için daha 40 yeni teknoloji denemesi gerekiyor.


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun