Genel 12 KASIM 2008 / 14:23

Çevre dostu maceraperestler için: Uçurtma Otomobil

Tsun-Ho Wang, Min-Gyu Jung ve Sung-Je Do tarafından tasarlanan uçurtma otomobil çevre dostu bir tutum sergiliyor.

Tsun-Ho Wang, Min-Gyu Jung ve Sung-Je Do tarafından tasarlanan uçurtma otomobil çevre dostu bir tutum sergiliyor.


Araç, emisyonsuz ve elektrikli motor kullanıyor. Macera yaşarken çevreyi kirletmek istemeyenler için ideal bir seçim olan uçurtma otomobil üç farklı kullanım seçeneğiyle karşımıza çıkıyor. İlk yöntemde üç tekerleğin her biri için bir elektrikli motor kullanılıyor. İkinci yöntem; kanatları yukarı kaldırıldığında rüzgar sörfü gibi kullanılabiliyor. Son olarak da, tahta kısım gövdeden ayrılıyor.

Uçurtma otomobil konsepti eğlence ve maceraya dair büyük umutlar verebilir ama bu tip araçların ne zaman seri üretimine başlanabileceği ya da gerçek yaşamın içerisinde kendilerine bir yer bulup bulamayacakları halen soru işareti.  

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun