Genel 10 MAYIS 2010 / 12:33

Çevirmen cebe geldi

Vodafone "Cep Çevirmen" servisiyle Vodafone abonelerine beş dilde simultane çeviri hizmetini sunuyor.

Vodafone "Cep Çevirmen" servisiyle Vodafone abonelerine beş dilde simultane çeviri hizmetini sunuyor.


Vodafone, tam beş dilde "Cep Çevirmen" servisini abonelerine sunuyor. Vodafone'lular 7070'i tuşlayarak Çince, Rusça, Fransızca, Almanca veya İngilizce dil tercihini tuşladıktan sonra "Cep Çevirmen" servisinden yararlanıp çeviri problemlerini yeminli tercümanlar vasıtasıyla kolayca çözebiliyorlar. Bu hizmetten yararlanmanın dakikası ise 2TL.

Vodafone ve iş ortağı Timwe tarafından sunulan bu servisle, Vodafone aboneleri 09:00-21:00 saatleri arasında 7070'i arayarak, çeviri ihtiyaçları olan dilde simultane tercüme hizmeti alabiliyorlar. Vodafone müşterileri bu servisi aradıklarında çevirmene sorularını sorabiliyor veya aramak istediği yurtdışı telefon numarasını çevirerek konuşmaya üçüncü kişinin katılmasını da sağlayabiliyor.

Örneğin Fransa'daki tedarikçisi ile konuşmak isteyen bir abone, 7070'i arayarak, menüden Türkçe-Fransızca'yı seçerek simultane tercümana bağlanıyor ve üçüncü kişi ekleme özelliğini kullanarak Fransa'daki tedarikçisini arıyor ve konuşmaya dahil ediyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun