Genel 08 OCAK 2009 / 09:35

CES 2009'da neler konuşulacak?

CES 2009 boyunca teknoloji dünyasının önde gelen isimleri konuşmalarında gündemi değerlendirecek, gelecek öngörülerinde bulunacaklar.

CES 2009 boyunca teknoloji dünyasının önde gelen isimleri konuşmalarında gündemi değerlendirecek, gelecek öngörülerinde bulunacaklar.Bugün Türkiye saatiyle 18:30’da Tüketici Elektroniği Derneği (CEA) Başkanı ve CEO’su Gary Shapiro CES 2009'un açılış konuşmasını yapacak. Konuşmasında sektörün durumunu değerlendirecek olan Shapiro'nun ardından kürsüye Sony Corporation Başkanı/CEO’su Howard Stringer gelecek ve Sony stratejisini tanıtan bir sunum gerçekleştirecek. Bu sunum ile birlikte Consumer Electronics Show 2009 resmen açılacak.


 


Günün ikinci konuşmasında ise Ford Motor Company Başkanı ve CEO’su Alan Mulally otomotiv endüstrisindeki son teknolojileri  ve gündemi aktaracak.

Etkinliğin ikinci günü Intel Başkanı Craig Barrett ve Cisco Başkanı ve CEO'su John Chambers bu yıl ikinci kez düzenlenecek olan Teknoloji ve Gelişmekte Olan Ülkeler (TEC) Paneli'nin açılışında konuşacak, ekonomik büyümede teknolojinin rolünü anlatacaklar.