Genel 16 NİSAN 2013 / 15:38

Cep telefonunu tuvalete düşürmede kadınlar liderliği erkeklere bırakmıyor

Mapfre Genel Sigorta’nın sigorta hizmetini sunan Teknokask, kullanıcı hatalarının başında gelen sıvı teması konusunu ele aldı. İstatistiki verileri değerlendiren firma, teknolojik ürünlerin de tıpkı insanlar gibi favori yiyecek ve içeceklerinin olduğunu ortaya koydu. Teknolojik cihazların darbeden sonra en çok maruz kaldıkları durumun sıvı teması olduğunu belirten Teknokask Genel Müdürü Tayfun Gülgeç, kendilerine gelen hasar bildirimlerini inceleyerek, cihazların yiyecek ve içeceklerle olan ilişkisini ortaya çıkardıklarını belirtiyor.

Cep telefonları alkol bağımlısı

Sıvıyla en fazla cep telefonlarının içli dışlı olduğunu belirten Tayfun Gülgeç, masa üzerinde bırakılan telefonların özellikle alkollü içeceklere karşı çaresiz kaldığını dile getiriyor.

Dizüstü bilgisayarları incelediklerinde ise kahvaltının bu tür cihazlar için en zararlı öğün olduğu söyleyen Gülgeç, kahvaltı esnasında çay, kahve dökülmesi sonucu bozulan ve içinde bol miktarda susam, ekmek kırıntısı bulunan dizüstü bilgisayarlar, düşme ve kırılma gibi vakalardan daha çok görülüyor diyor.

Fotoğraf makineleri pek romantik

Cep telefonu ve dizüstü bilgisayarlardan sonra fotoğraf makinelerine yönelik istatistikleri de değerlendiren Gülgeç, “Fotoğraf makineleri dış mekanlarda çok fazla kullanılıyor. Bu da yağmur altında en çok vakit geçiren elektronik cihazlar olarak karşımıza fotoğraf makinelerini çıkarıyor” açıklamasında bulunuyor.

Romantizme en uzak cihaz ise yine cep telefonları. Özellikle kadın kullanıcıların başına gelen bir durum, kullanıcılara ciddi sorunlar yaratıyor: Arka cepte unutulan cep telefonunun tuvalete düşmesi. Bu sorun için gelen hasar bildirimlerinin yüzde 80’i kadın kullanıcılar tarafından yapılmış.

Temizlik hastaları da varmış

Gülgeç, monitörlerin ve televizyonların en büyük probleminin ise ilginç bir şekilde temizlikten kaynaklandığını belirtiyor. “Nemli bezlerle silindikten sonra özellikle çerçevelerin kenarından ekran ve cam arasına giren sıvının, uzun süre olduğu yerde kalması ve bir süre sonra ekranın bir kısmının ya da tamamının bozulmasına sebep olabiliyor.”

Tablet PC’ler diyet yapıyor

Tablet PC’lerin yiyecek ve içecekler ile olan ilişkisini de değerlendiren Tayfun Gülgeç, “Sıvı teması nedeniyle oluşan arızalar tablet PC’lerde oldukça az. Hasar bildirimlerinin büyük çoğunluğunu düşme ve çarpma sonucu oluşan kırılmalar oluşturuyor” açıklamasında bulunuyor.
ETİKETLER : teknokask
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun