Genel 09 EKİM 2010 / 10:37

CeBIT Türkiye ile ortaklığını güçlendiriyor

Almanya ile Türkiye arasındaki ileri teknoloji ortaklığı önümüzdeki yıl için resmiyet kazandı.

Almanya ile Türkiye arasındaki ileri teknoloji ortaklığı önümüzdeki yıl için resmiyet kazandı.


Alman Deutsche Messe AG, İstanbul Ticaret Odası, Alman İleri Teknoloji Birliği BITKOM ve TÜBİSAD tarafından organize edilen ortaklık sözleşmelerini 7 Ekim akşamı İstanbul'da imzaladı. Böylece Türkiye, 2011 yılında CeBIT'in bilişim ve iletişim sektöründe partner ülkesi oldu.

Deutsche Messe AG CeBIT başkanı Ernst Raue konu hakkında şu yorumu yaptı: "CeBIT 2011 Avrupa'nın en güçlü büyüyen ülkeleri arasında bulunan Türkiye'yi Hannover'de ağırlayacak. Girişimci ve yetenekli Türk firmaları ve kullanıcıları fuar boyunca bilişim ve iletişim alanındaki yüksek potansiyellerini gözler önüne serecek."

CeBIT partner ülke uygulaması, gerek ürünlerini sunan şirketler, gerekse CeBIT fuarını ziyaret eden alıcılar açısından yıllardır başarıyla yürütülen bir konsept oldu. Katılımcı şirketler bir yandan üst düzey politikacılarla tanışma fırsatını yakalarken, bir yandan da uluslararası medyanın yardımıyla dünya çapındaki bilinirliklerini de arttırabiliyorlar.

Dünyanın her yerinden gelen potansiyel yeni iş ortaklarının bu yoğunlukta bir araya toplanması ancak CeBIT fuarında görülebilen bir özellik. Raue bu konuda "CeBIT, partner ülke konseptiyle gelen fuar katılımcılarına uluslararası pazarda benzersiz bir tanıtım imkanı ve milyar seviyelerinde seyreden siparişler alma gibi faydalar sağlıyor" dedi.

Çift taraflı ekonomik ilişkiler ideal zemin oluşturuyor

Türkiye ve Almanya arasındaki uzun yıllara dayanan çift taraflı ekonomik ilişkiler, yeni ticari faaliyetler için ideal bir zemin sağlıyor. BITKOM başkan yardımcısı Heinz Paul Bonn: "Almanya ve Türkiye'nin uzun yıllara dayanan bir ticari geçmişi var. Türk kuruluşları, Avrupa ve Asya'daki deneyimleri ile son derece önemli işbirliği ortaklarımızdır. Bu alışverişlerin güçlendirilmesi Alman firmalarının son derece yararına olacaktır" dedi.

Türkiye, CeBIT 2011 fuarında birçok alanda temsil edilecek. Fuarın odak noktası olacak ana stand CeBIT pro sektöründe olup, partner ülke Türkiye hakkında çeşitli bilgiler sunacak. CeBIT pro bölümünde, bilişim ve iletişim konularında ve bankacılık ve finans konularına birer stant yer alacak. Bir diğer stant ise CeBIT lab'da açılması planlanmaktadır. 1 Mart 2011 tarihinde gerçekleşecek Türk-Alman Bilişim ve İletişim zirvesi, partner ülke programının en gözde konusu olacak.

Türk bilişim ve iletişim kuruluşları 20 yılı aşkın süredir Hannover'deki CeBIT fuarına katılıyor. 1989 yılında Türkiye'nin ilk stantları iki şirketin katılımıyla kurulmuş. "Partner Ülke Yılı" 2011 için ise neredeyse 100 şirketin yaklaşık 3 bin metrekarelik bir alanda yerini alması bekleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun