Genel 07 EKİM 2011 / 17:11

CeBIT'te şoförün bastığı pedal bile takipte

Araç takip sistemleri konusunda yüzde 100 yerli teknolojiler üretme iddiasıyla fuarda yer alan Trio Mobil, araç takibi konusunda kurumlara ayrıcalıklı çözümler sunuyor. Sistem, konum tabanlı takibin yanı sıra aracın kendi sistemine bağlanarak; arıza kodlarının okunması, yakıt miktarının tespit edilmesi ve sürücünün aracı nasıl kullandığının analiz edilmesi konularda çözümleri beraberinde getiriyor. Trio Mobil Genel Müdürü Mustafa Nevzat Ataklı, öncelikle araçların kullanım amaçlarını analiz ederek sundukları çözümlerle birçok filoda yüzde 10’a varan tasarruflar elde edebildiklerini vurguladı.

“Yaptığımız ölçümler bir tırın yılda 20-25 bin TL yakıt harcaması olduğunu ortaya koydu. Bu da yılda neredeyse tırın kendi maliyeti kadar yakıt harcaması demek. Burada sürücü alışkanlıklarını değiştirerek elde edilebilecek en küçük fark büyük tasarruflar getiriyor” diyen Ataklı, kullanıcı deneyimine çok önem verdiklerini, yazılımların kullanıcının dostu olduğunu ve mobil uygulamalar ile filoların her zaman her yerden takip edilebildiğini belirtti.
YORUMLAR
muhammet aydoğan 10 EKİM 2012 / 15:59 0 0
arkadaşlar şuanda araçlarımın hepsinde bu sistemi kullanıyorum aracı nokta atışı yaparcasına yerini zamanını kaç km olduğu anında en ayrıntılı şekilde gösterebiliyor denedim ve memnun kaldım tüm rent a car işi yapan ve özellikle flo su olan arkadaşlarıma tavsiye ederim...
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun