Genel 06 EKİM 2010 / 07:12

CeBIT Bilişim Eurasia kapısını yeniliklerle açtı

CeBIT Bilişim Eurasia, iş dünyası ve teknoloji meraklıları için önemli bir platform sunuyor.

CeBIT Bilişim Eurasia, iş dünyası ve teknoloji meraklıları için önemli bir platform sunuyor.


Bu yıl Türksat’ın ana sponsorluğunda gerçekleşen CeBIT Bilişim Eurasia yenilenen içeriği ve farklı organizasyonları ile iş dünyası ve teknoloji meraklıları için önemli bir platform sunuyor. Avrasya bölgesindeki şirketlerin bilişim şirketlerinin yanı sıra işinde bilişimi kullanan tüm dikey sektör şirketlerini, kamu kurumlarını ve medya kuruluşlarını aynı çatı altında buluşturan fuar, ürünlerin yanı sıra bilişim teknolojilerinin kullanım alanlarına ilişkin farklı bakış açıları sunuyor. Geçtiğimiz yıl CeBIT Bilişim Eurasia’da fuara katılımcı şirketlerin gerçekleştirdiği toplam iş hacmi 5 milyar avroyu bulmuştu. Bu yılki hedef ise 6 milyar avroluk iş hacmine ulaşmak.

CeBIT Bilişim Eurasia bu yıl ‘İş Dünyası’ ve ‘Dijital Yaşam’ ana bölümlerine eklenen ‘Kamu Sektörü’ ve ‘Medya ve Özel Sunumlar’ adında iki ana bölüme daha ev sahipliği yapıyor. Fuar, ‘Özel Sunumlar’ bölümünde de e-devlet, e-belediye, akıllı kentler, kamu çevreci BT, akıllı ev teknolojileri, web teknolojileri, 3D teknolojiler, yeni görüntüleme ve baskı sistemlerine yönelik çözümler sunan şirketleri, standlarında sergiledikleri ürün ve hizmetleri ile konferans, seminer ve paneller ile hedef kitleleri ile buluşturuyor.

“b2fair Matchmaking” aktivitesi ile karar vericilerle buluşma

Bu yıl DTM desteğiyle dünyanın dört bir yanından getirilecek olan ziyaretçileri ağırlayan olan CeBIT Bilişim Eurasia’nın önemli organizasyonlarından biri de “b2fair Matchmaking” aktivitesi. Bu etkinlik kapsamında hedef bölgelerinde işini büyütmek isteyen katılımcı şirketler, hedefledikleri sektörlerin karar vericileriyle randevulaşarak yüz yüze iş görüşmeleri gerçekleştirebilecek.

Program çerçevesinde aralarında Çin, Hindistan, Rusya, Kanada, Polonya, Brezilya, Arabistan, Mısır, Cezayir, Libya, Ürdün, ABD, Meksika, Türkmenistan, Gürcistan, Azerbeycan, Irak, Suriye, Tunus, Kazakistan, Vietnam, Hırvatistan gibi ülkelerin de olduğu farklı ülkelerden satın almacılar fuar davetlisi olarak CeBIT Bilişim Eurasia’ya katılacaklar.

Akıllı yaşam konsepti öne çıkacak

Önümüzdeki yüzyılın en önemli getirilerinden biri olacak “Akıllı Yaşam Konseptleri” bu yıl CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı’nda öne çıkacak konulardan birisi. Bu konsept çerçevesinde “Akıllı Kentler” ve e-belediye hizmetleri 6. salonda oluşturulan özel bir bölümde ele alınıyor. İçinde bir forum alanı ve seminer salonu da bulunan bu bölümde belediyeler ve kamu kurumları gerçekleştirdikleri e-dönüşüm projeleri ve teknolojik uygulamalarını fuar ziyaretçileri ve basın mensupları ile buluşturacak.

Doğru noktada doğru kitleyle buluşmak için akıllı randevu sistemi

Fuarda bu yıl doğru noktada, doğru kitlelerin buluşmasını sağlamak için akıllı randevu sistemi geliştirildi. Fuarda ziyaretçiler ilgilendikleri ve bilgilenmek istedikleri bilişim alanı ile ilgili katılımcı şirketlerle fuarda buluşmak üzere önceden randevulaşabilecek. Sistem cep telefonları ya da internet aracılığı ile kullanabiliyor. Sistemden kısa mesaj yoluyla yararlanmak isteyenler, www.cebitbilisim.com adresindeki "SMS Randevu" bölümünden; ilgilendikleri ürün, hizmet ya da sektöre ilişkin kod numaralarına ulaşabiliyor. İlgilenilen bilişim alanıyla ilgili kod numarası, birbirinden farklı en fazla üç tane olmak üzere, cep telefonunun mesaj hanesine yazılıyor. Ardından, aralarında birer boşluk bırakarak; hangi gün uygun olduğunuzu belirten kod (Çarşamba için 1, Perşembe için 2, Cuma için 3, Cumartesi için 4, Pazar için 5), ad - soyad, şirket adı yazılıp, 0532 752 33 00'a gönderiliyor.

Bir kısa mesaj bedeliyle ücretlendirilen her talep, iletişim bilgileri de eklenerek, CeBIT Bilişim Eurasia katılımcı şirketlerine ulaştırılıyor. Bu şirketlerden yetkili kişiler, e-posta yoluyla randevu zamanını teyit ediyor. Son olarak ziyaretçilere randevu zamanı mesaj ve e-posta yoluyla iletiliyor.

İletişimin geleceğine şahit olun

Bu yıl da CeBIT Bilişim Eurasia’ya paralel olarak bu yıl da Broadcast Cable & Satellite Eurasia da düzenlenecek. Avrasya Bölgesi'nin en büyük uydu iletişimi, yayıncılık ve TV sektörü fuarı olan Broadcast, Cable & Satellite Eurasia’da ziyaretçiler 5 gün boyunca ses, ışık, uydu iletişimi, yayıncılık, stüdyo ekipmanları, fiber optik, radyo iletişim, merkezi dağıtım ve güvenlik sistemlerinin yanı sıra IPTV, CCTV konularındaki en yeni gelişmeleri ilk kez görme şansını yakalayacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun