Genel 14 MAYIS 2010 / 10:49

CeBIT Bilişim Eurasia 2010 tanıtımı yapıldı

Bu yıl Türkiye'nin bilişim sektörüyle kalkınacağı fikri öne çıkıyor.

Bu yıl Türkiye'nin bilişim sektörüyle kalkınacağı fikri öne çıkıyor.


Bilgi ve iletişim teknolojileri konularının işlendiği CeBIT Bilişim Eurasia ve CeBIT Broadcast, Cable & Satellite Eurasia fuarları 6-10 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

CeBIT Bilişim Eurasia 2010'da yer alacak yenilikler ve özel projeler, bugün HİFAŞ Genel Müdürü Alexander Kühnel, Fuar Direktörü Murat Özer, Hannover Mese International İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Altıntop ve fuar ana sponsoru Turksat Genel Müdür Danışmanı Doç. Dr. Asım Balcı'nın katılımı ile düzenlenen basın toplantısında tanıtıldı. 6-11 Ekim tarihleri arasında farklı ülke ve bölgelerden gelecek onbinlerce profesyonel, yönetici, bilim adamı, kamu yetkilisi ve teknoloji meraklısını aynı çatı altında buluşturacak olan organizasyon, Türkiye'nin bilişim sektörüyle kalkınacağı fikrini öne çıkarıyor.

CeBIT Bilişim Eurasia'nın en büyük yeniliklerinden biri ise "b2fair Matchmaking" aktivitesi. Bu etkinlik kapsamında hedef bölgelerinde işini büyütmek isteyen katılımcı firmaların, hedefledikleri sektörlerin karar vericileriyle randevulaşarak yüz yüze iş görüşmeleri gerçekleştirmeleri sağlanıyor.

Ayrıca Smart Cities / Akıllı Kentler projesi ile Türkiye'nin 80 ilinden davet edilen belediye ve diğer üst düzey kamu yöneticileri CeBIT Bilişim'de geleceğin modern şehirleri için bir araya gelecekler.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun