Genel 17 HAZİRAN 2009 / 10:42

CeBIT Bilişim Eurasia 10 yaşında

CeBIT Bilişim Eurasia, Avrasya’nın en büyük iş ve teknoloji fuarı olarak bu yıl kapılarını onuncu kez açacak.

CeBIT Bilişim Eurasia, Avrasya’nın en büyük iş ve teknoloji fuarı olarak bu yıl kapılarını onuncu kez açacak.


Avrasya'nın en büyük dijital iş ve teknoloji platformu CeBIT Bilişim Eurasia, kapılarını bu yıl onuncu kez farklı ülke ve bölgelerden gelen on binlerce profesyonel, yönetici, bilim adamı, kamu yetkilisi ve teknoloji meraklısına açıyor. Önceki yıllardan farklı olarak bu yıl İş dünyası bölümünün önemi daha da artarken iş dünyasını teknolojiyle buluşturmaya yönelik çeşitli faaliyetler de düzenlenecek. Anadolu'nun çeşitli kentlerinde düzenlenecek Anadolu Buluşmaları ve yine Anadolu'nun sanayi kentlerinden iş dünyası temsilcilerinin fuara getirilmesine yönelik projeler CeBIT Bilişim Eurasia kapsamında hayata geçirilecek. Ayrıca bu yıl fuarın satış alanı da genişliyor. Bilişim market olarak adlandırılan bölümde geçmiş yıllardan farklı olarak daha fazla firmaya satış yapma imkanı sunulacak. Böylece fuarı ziyaret edenler son teknoloji ürünleri, avantajlı koşullarda satın alma imkanı da bulacaklar.

İstanbul, Avrasya'nın Bilişim Başkenti


10 yıl önce İstanbul'u dünyanın teknoloji başkentlerinden birisi yapma amacıyla yola çıktıklarını ve şimdi Avrasya'nın teknoloji merkezi olduklarını dile getiren HİFAŞ Genel Müdürü Alexander Kühnel toplantıda yaptığı konuşmasında: "Bugün geldiğimiz noktada, Avrasya Bölgesi'nde iş yapmak isteyenler, Avrasya Bölgesi'ndeki teknolojilerini dış dünyaya da tanıtmak isteyenler İstanbul'da, CeBIT Bilişim Eurasia'da buluşuyor" dedi.Basın toplantısında CeBIT Bilişim Eurasia ile ilgili yapılacak yenilikleri anlatan Fuar Direktörü Orkunt Yozgat ise; "CeBIT Bilişim Eurasia ile bu yıl Anadolu'nun karar vericilerine ve üretime dayalı sektörlerde faaliyet gösteren firmaların yöneticilerine yönelik özel bir Anadolu Buluşmaları programı düzenliyoruz. Bu kapsamda, çeşitli illerde bölgenin lokomotif sektörlerine yönelik çözümleri sunacağız. Teknolojinin sağladığı verimliliği ve firmaların dışarıya açılabilmeleri için gerekli altyapıyı CeBIT Bilişim Eurasia'da bulabileceklerini anlatacağız." dedi.


İş Dünyası Bölümü Gelişiyor


Her geçen yıl gelişmeye devam eden İş Dünyası bölümü, sadece kartvizit ile giriş yapılabilien, fuar içerisinde ayrı bir bölüm. Bu bölümde iş dünyasına yönelik çözümler ve ürünler ziyaretçilere tanıtılıyor. Fuarın diğer bölümlerindan farklı olarak iş görüşmeleri için ihtiyaç duyulan bir ortamının sağlandığı bölüm kurumların karar vericileriyle teknoloji firmalarını buluşturuyor.


Kurumsal Sosyal Sorumluluk


Bu yıl CeBIT Bilişim Eurasia'da ilk kez ‘Kurumsal Sosyal Sorumluluk' temalı bir bölüm yer alacak. Katılımcı firmalar, vatandaşlık bilinci içinde gerçekleştirdikleri kurumsal sosyal sorumluluk projelerini bu özel bölümde ziyaretçilere tanıtabilecekler. Diğer yandan HİFAŞ, Anadolu'daki karar vericileri ve profesyonelleri CeBIT Bilişim Eurasia'ya getirebilmek kapsamlı bir çalışma yapıyor.  "Anadolu VIP Heyeti" çerçevesinde Anadolu'daki sanayi ve hizmet sektörlerinin önde gelen şehirlerindeki firmaların üst düzey yöneticileri HİFAŞ'ın davetlisi olarak CeBIT Bilişim Eurasia'ya getiriliyor. İkinci proje kapsamında ise firma çalışanları ve orta düzey yöneticileri, illerin Sanayi ve Ticaret Odaları ile koordineli olarak fuara getiriliyor.Yine sanayi ve ticaret alanında gelişmiş 10 ilde Temmuz ve Ağustos ayları boyunca yerel basına yönelik basın toplantıları organize edilecek. Bu toplantılarda teknoloji ve iş dünyası işbirliğinin firmalara ve endüstrilere kazandırdıkları o illerdeki basın mensuplarına anlatılacak ve yerel basın üzerinden iş dünyası CeBIT Bilişim Eurasia'ya davet edilecek.


Fuarda incele, Market alanında satın al


CeBIT Bilişim Eurasia'daki bir diğer yenilik ise Bilişim Market alanında gerçekleşiyor. Geçmiş yıllardaki Bilişim market konseptini genişlettiklerini belirten Orkunt Yozgat; "Bu yıl diğer yıllardan farklı olarak firmalara bu alanda satış yapma imkanı sunacağız. Böylece fuarımızı ziyarete gelenler son teknoloji ürünleri, avantajlı koşullarda satın alma imkanı bulacaklar" dedi.


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun