Genel 08 EKİM 2008 / 17:23

CeBIT’te fotoğraf çek DigiLira kazan

İstanbul Digital Kültür ve Sanat Vakfı, CeBIT Bilişim Eurasia kapsamında “digital yaşam” temalı bir fotoğraf yarışması düzenliyor.

İstanbul Digital Kültür ve Sanat Vakfı, CeBIT Bilişim Eurasia kapsamında “digital yaşam” temalı bir fotoğraf yarışması düzenliyor.


Türkiye’nin ilk sayısal fotoğraf maratonu DigitalMaraton, sayısal sanat ile uğraşan amatör ve profesyonel fotoğrafçılara açık bir yarışma. Maratona katılmanın ön koşulu CeBIT Bilişim Eurasia ziyaretçisi olmak. 12 Ekim 2008 tarihine kadar sürecek maratonun fotoğrafları İstanbul Digital Kültür ve Sanat Vakfı Yönetimi’nin oluşturduğu bir jüri tarafından günlük olarak değerlendiriliyor. Her günün sonunda yapılan değerlendirmede 3 fotoğraf 50x70 olarak basılarak sergileniyor.


 


İstanbul Digital Kültür ve Sanat Vakfı sayısal sanatlarla ilgilenen gençleri DigiLira ile ödüllendiriyor. Dünyada ilk kez sanal değeri olan “DigiLira” ödülü, anlaşmalı mağazalarda para ve indirim değeri olarak kullanılıyor. Bu maratonda ödül alan eserlere ödülleri “DigiLira” olarak verilecek. Yarışmaya katılan tüm fotoğraflar www.digitalmaraton.com sitesinde 1 ay boyunca, ödül alan fotoğraflar ise 1 yıl boyunca sergilenecek.


 


 


İstanbul Digital Kültür ve Sanat Vakfı DigitalMaraton Katılım Şartları


 


• DigitalMaraton’un teması “digital yaşam”dır.


• Fotoğraflar, sayısal fotoğraf makineleri ve cep telefonları ile çekilmiş olmalıdır. • Fotoğraflar manipüle edilmemiş olmalıdır.


• Fotoğraflar CeBIT kapsamında ve 7-11 Ekim 2008 tarihleri arasında çekilmiş olmalıdır.


• Fotoğraflar günlük değerlendirileceği için çekildiği gün Maraton Sekreteryasına ulaştırılmalıdır.


• Maraton İnterpro Holding, İstanbul Digital Kültür Sanat Vakfı Çalışanları ve seçici kurul dışındaki tüm amatör ve profesyonel fotoğrafçılara açıktır.


• Maratona gönderilen eserlerin tamamı yarışmacılar tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkacak telif ve hukuki sorumluluklar yarışmacıya aittir.


• DigitalMaraton’a her gün en fazla 10 fotoğrafla başvurulabilir.


• DigitalMaraton’a katılacak fotoğraflar, her gün en geç saat 20:00’ye kadar fuardaki 8-104 numaralı İstanbul Digital Arts etkinlik ve sergi standındaki yarışma sekreteryasına veya yarisma@istanbuldigital.org e-posta adreslerine yollanmalıdır. Ayrıca Bluetooth ile de fuar alanında çektiğiniz fotoğrafları ulaştırabilirsiniz.


• Fotoğrafların üzerinde, fotoğrafın kime ait olduğunu belirten herhangi bir yazı, işaret yada çerçeve olmamalıdır. Bu kurala uymayan fotoğraflar maratona dahil edilmeyecektir.


• Hangi fotoğrafın kime ait olduğu objektif bir oylama için, yarışma sonuçlanana kadar gizli tutulacaktır.


• Fotoğraflara verilen isimler başvuru formuna işlenmelidir. E-posta veya Bluetooth ile gönderilen fotoğraflar ise fotoğraf isimlerinin ve iletişim bilgilerini posta olarak gönderilmesi gerekmektedir.


• Katılım formları, fotoğraf tesliminde doldurulmalıdır.


 


Ödüller:


1.lik ödülü: 750 DigiLira


2.lik ödülü: 500 DigiLira


3.lük ödülü: 250 DigiLira


 


Ayrıntılı bilgi için: www.istanbuldigital.org

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun