Genel 08 EKİM 2010 / 08:07

CBS Çalıştayı kayıtları Türksat standında

Türksat, cuma günü saat 14:30'da “Akademik Perspektif” başlıklı bir çalıştay düzenliyor.

Türksat, cuma günü saat 14:30'da “Akademik Perspektif” başlıklı bir çalıştay düzenliyor.


CeBIT Bilişim Eurasia Ana Sponsoru Türksat AŞ, TürksatGlobe markası ile sunduğu Coğrafi Bilgi Teknolojileri ürün ve hizmetlerine akademik bir bakış açısı kazandırmak amacıyla, 8 Ekim 2010 Cuma günü saat 14:30'da “Akademik Perspektif” başlıklı bir çalıştay düzenleyecek. TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi'ndeki Karadeniz Salonu'nda düzenlenecek çalıştaya, altı seçkin üniversiteden “coğrafi bilgi teknolojileri” konusunda uzman akademisyenler katılarak tebliğ sunacaklar.

Oturum başkanlığını, Türksat Coğrafi Bilgi Teknolojileri Direktörü Dr. Hayati Taştan’ın yürüteceği çalıştayda, coğrafi bilgi teknolojilerinin Dünya’da ve Türkiye’deki son durumu, bu teknolojilere ilişkin problemler ve çözüm önerileri, teknolojilerin geleceği ve birbirleriyle bütünleştirme konuları tartışılacak.

Çalıştaya, “coğrafi bilgi sistemleri teknolojisi” konusunda İstanbul Teknik Üniversitesinden Prof. Dr. Tahsin Yomralıoğlu, Web Tabanlı Haritacılık Teknolojisi konusunda Karadeniz Teknik Üniversitesinden Prof. Dr. Çetin Cömert, Dijital Fotogrametri Teknolojisi konusunda Konya Selçuk Üniversitesinden Prof. Dr. Ferruh Yıldız, Uzaktan Algılama Teknolojisi konusunda Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsünden Doç. Dr. Taşkın Kavzoğlu, Uzaktan Algılamada Görüntü İşleme Teknolojisi konusunda Hacettepe Üniversitesinden Doç. Dr. Mustafa Türker ve Global Konum Belirleme Teknolojisi konusunda Zonguldak Karaelmas Üniversitesinden Doç. Dr. Çetin Mekik katılacak.

“Akademik Perpektif” çalıştayına katılım kayıtları, CeBIT Bilişim Eurasia fuarında 7. Salondaki Türksat standında TürksatGlobe masasında yapılıyor.