Genel 07 ARALIK 2010 / 13:07

Cantona devrimi bugün başlıyor

Ünlü futbolcu Fransızları, “Sokaklarda yürümeyi bırakın, bankalardan paranızı çekin!” diyerek uyarmıştı.

Ünlü futbolcu Fransızları, “Sokaklarda yürümeyi bırakın, bankalardan paranızı çekin!” diyerek uyarmıştı.


Bundan yaklaşık bir ay önce dünyaca ünlü futbolcu Eric Daniel Pierre Cantona, Fransız halkının yapılan reformlara sokağa çıkarak tepki vermesini anlamsız bulduğunu söyleyerek değişimin bankalarda başlaması gerektiğine dikkat çekmişti.

Halka sokağa çıkmakla bir sonuç alınmayacağını, sisteme en büyük zararı bankaların verdiğini söyleyen Cantona, Fransız halkını 7 Aralık tarihinde bankalarda bulunan tüm paralarını çekmeye çağırmıştı.

Azılı kapitalist sisteme en büyük desteği bankaların verdiğini söyleyen Cantona, “Bu sistemin üzerine gidip devrim yapacak olan yine bizleriz, 3 milyon insanın sokağa dökülmesindense 3 milyon insanın bankadan parasını çekmesi çok daha etkili olacaktır” demişti.

Forma numarası 7 olan Cantona’nın 7 Aralık tarihini bu yüzden seçtiği ve kendisinin de bugün bizzat gidip bankadan parasını çektiği belirtiliyor.

Facebook’ta ise 10 binin üzerinde takipçisi olan kampanyanın diğer ülkelere de yayılması olası.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun