Genel 23 ŞUBAT 2009 / 12:42

Canon’dan altı yeni siyah-beyaz yazıcı

Yeni Canon A4 yazıcılar, küçük işyerlerinin ve çalışma gruplarının görüntüleme gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlandı.

Yeni Canon A4 yazıcılar, küçük işyerlerinin ve çalışma gruplarının görüntüleme gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlandı.


Canon, 6 yeni A4 yazıcıdan oluşan Canon iR 1020–24 serisini piyasaya sundu. Seride yer alan modellerde dakikada 20–24 sayfa arasında değişen yüksek hız ve çift taraflı baskı olanağı bulunuyor. Bu sayede, işyerlerinin kâğıtları daha verimli kullanarak maliyetten tasarruf etmesi amaçlanıyor.  


Yeni A4 serisi, iş dokümanlarının yüksek kalitede renkli taramasına da olanak sağlayarak işyerlerini ek olarak renkli bir tarayıcı alma maliyetinden kurtarıyor. Gönderim fonksiyonu, taranan dokümanların doğrudan işyerinin bilgisayar ağındaki herhangi bir e-posta adresine, FTP sitesine veya veritabanına gönderilmesini sağlıyor.  


Cihazlar, kurulum ve denetimi kolay olacak şekilde tasarlanmış. Otomatik kayıt fonksiyonu, cihazı otomatik olarak WINS (Windows Internet Naming) sunucusuna kaydederken, aynı zamanda cihazlarda bir web yönetim yazılım araçları grubu da yer alıyor. Bu modeller teknik servis çağrılarına en kısa zamanda cevap verilmesini sağlamak üzere Canon’un e-Bakım servisi ile de uyum gösteriyor.