Genel 22 EYLÜL 2010 / 13:28

Canon yeni gözdelerini satışa sundu

Canon, PIXMA ve i-SENSYS serisi yazıcılarını piyasaya sunduğunu duyurdu.

Canon, PIXMA ve i-SENSYS serisi yazıcılarını piyasaya sunduğunu duyurdu.


Canon dün düzenlendiği basın toplantısında yeni PIXMA serisi ve i-SENSYS serisi yazıcılarını tanıttı. Hemen hemen herkes için uygun bir model sunan bu iki seride ürünlerin teknik özellikleri kadar tasarımları da dikkat çekiyor.

Easy-PhotoPrint EX yazılımıyla doğrudan Flickr erişimi sağlayan PIXMA modelleri yeni Akıllı Dokunmatik Sistem ve Full HD Film Baskı özelliği ile geliyor. Tanıtılan ürünler arasında yer alan PIXMA MG8150 ve PIXMA MG6150, basit ve aşamalı bir ara yüz sağlayan merkezi bir kontrol paneli üzerinden çalışıyor.

Full HD Film Baskı özelliğine sahip olan modeller, bu yazılım sayesinde kullanıcılara Canon Dijital Fotoğraf Makineleri ile çekilen HD videolarından veya Canon’un Dijital SLR serisiyle çekilen Full HD videolarından diledikleri anları bastırabilme fırsatı sunuyor.

Canon’un Easy-PhotoPrint EX yazılımı da tüm seride standart olarak bulunuyor. Bu yazılım, kullanıcıların kendi resim koleksiyonlarından fotoğraflar, takvimler ve albümler basmalarına da imkan tanıyor. Öte yandan fotoğraf paylaşım sitesi Flickr’a yazılım içi erişim sayesinde diledikleri gibi fotoğraf seçebilme ve bastırabilmenin yanı sıra bunları herkesin görmesini sağlıyor.

Bütünleşik kablosuz bağlantı özelliği ile gelen PIXMA serisinin yanında tanıtılan bir diğer seri ise i-SENSYS oldu. Çevreci i- SENSYS yazıcılar enerji tasarruflu olmasının yanında baskı, kopya, tarama ve faks gibi işlevlere de sahip. Taranan belgelerin birkaç adımda e-posta, PDF ya da başka uygulamalar yoluyla dağıtılabilmesini sağlayan i-SENSYS modelleri, dahili Ethernet özelliği ile geliyor.

Canon’un satışa sunduğu her iki seride yer alan modellerin fiyatı hakkında ise bir bilgi yok.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun