Genel 12 AĞUSTOS 2010 / 06:38

Canon'un en iyisi piyasaya çıktı

Canon, ev kullanıcıları için en yüksek performanslı yazıcısını piyasaya sundu.

Canon, ev kullanıcıları için en yüksek performanslı yazıcısını piyasaya sundu.


Ev kullanıcıları ve profesyonel fotoğrafçılar için hazırlanan Canon PIXMA iP4700, düz metin, grafik temelli belge ve fotoğrafları yüksek kalitede basıyor.

Donanım olarak iddiasını ortaya koyan Canon, yazılım konusunda da iddialı olduğunu belirtiyor. Easy-PhotoPrint EX yazılımının bir parçası olan Auto Photo Fix II, düşük ışıklarda renk, kontrast ve parlaklık ayrıntılarını düzeltme işlemini daha da kolay hale getiriyor.

Program, kullanıcıların müthiş görünümlü baskılar alabilmeleri için, görüntü düzeltmesi uygulamadan önce, çok bölgeli algoritmalar kullanarak görüntüleri otomatik olarak analiz ediyor.

Bir başka yazılım olan Easy-WebPrint EX ise, internetten içerik basmayı her zamankinden kolay hale getiriyor. Öğrenciler, internet gezginleri ve araştırma yapanlar, Easy-WebPrint EX'in akıllı kırpma teknolojisinden en iyi şekilde faydalanıyor.

Kullanıcılar, web sayfasında reklâmları ve gezinme çubuklarını dışarıda bırakarak istedikleri bölümleri seçebiliyorlar. Tek sayfaya sığdırma seçeneğiyle çoklu kıpmaları tek sayfada birleştirebiliyor, bu sayfayı bilgisayarlarına kaydedebiliyor veya PDF olarak depolayabiliyorlar. Kullanıcılar, her iki şekilde de kağıt ve mürekkepten tasarruf sağlıyor.

Donanımsal özellikleri

PIXMA iP4700, yüksek kaliteli baskılar elde etmeyi daha da kolaylaştıran hızlı bir baskı motoruna sahip. Canon'un 1pl FINE (Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering) teknolojisi, her ince vurulan nokta sayısı 9600'e varan baskı çözünürlüğü sağlıyor.

Metin için siyah pigment mürekkep, renkli baskı için ise boya bazlı mavi, kırmızı, sarı ve fotoğraf siyahı mürekkep içeren beş ayrı kartuş kullanılıyor. ISO/IEC 24734 hız ölçüm testine göre, PIXMA iP4700 tek renkte dakikada yaklaşık 9.2 görüntü ve renkli baskıda yaklaşık dakikada 8.1 görüntü basabiliyor. PIXMA iP4700, 10x15cm (4x6") boyutunda tek çerçevesiz fotoğraf baskısını sadece 20 saniye içinde verebiliyor.

Baskı kalitesiyle öne çıkan yazıcıda USB 2.0 bağlantısı, PictBridge yuvası ve CD tasarımına uyumlu baskı alınabilmesini sağlayan yerleşik kağıt tepsisi bulunuyor.

Ayrıca PIXMA iP4700'de normal kağıda otomatik çift taraflı baskı alınabilmesi için yerleşik bir otomatik çift taraflı baskı birimi bulunmasının yanı sıra, iki ayrı kağıt tepsisi bulunuyor. Tek tek değiştirilebilen mürekkep kartuşlarındaki yerleşik LED gösterge ışıkları, kullanıcıların kartuşu ölçmesini kolaylaştırıyor.

Yazıcı Windows ve Mac işletim sistemlerine uyumlu olarak çalışabiliyor.