Genel 22 MAYIS 2009 / 08:19

Canon tüm gücünü İstanbul’da sergiledi

Canon’un iş ortakları ve müşterilerini yeni ürün ve çözümleriyle tanıştırdığı geleneksel Canon Forte etkinliği bu yıl ilk kez İstanbul’da gerçekleştirildi.

Canon’un iş ortakları ve müşterilerini yeni ürün ve çözümleriyle tanıştırdığı geleneksel Canon Forte etkinliği bu yıl ilk kez İstanbul’da gerçekleştirildi.


21 Mayıs'ta Swissotel'de düzenlenen Canon Forte 2009 etkinliğinde Kurumsal Bölge, Canon İş Çözümleri, Kişisel ve Profesyonel Görüntüleme başlıkları altındaki kurumsal ve tüketiciye yönelik tüm ürün ve çözümler büyük bir salonda sergilendi. Sergilenen ürünler yetkililer tarafından ayrıntılarıyla tanıtıldı ve ziyaretçiler ürünleri deneme fırsatı buldular.


Canon Forte 2009'da ayrıca baskı sistemleri, doküman yönetimi, D-SLR fotoğraf makineleri konulu seminerler de düzenlendi. Etkinlikte Canon kullanan fotoğraf profesyonellerinin buluşma noktası ProClub hakkında da bir toplantı yapıldı. Seminerlerden birinde de Canon'un şirket felsefesi Kyosei (Ortak iyilik) ışığında Canon'un küresel çevreci faaliyetleri katılımcılara anlatıldı. Canon'un bu yaklaşımı çerçevesinde işbirliği yaptığı Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) da etkinlikte bir stand ile yer aldı. 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Canon Forte 2009'da, şirketin Avrupa'da gelişen pazarlara odaklanma stratejisi çerçevesinde Türkiye'de 2008 yılının Mayıs ayında kurduğu Canon Eurasia ofisi de 1. yaşını kutladı.Her alanda ortak iyilik


Canon Forte etkinliği öncesinde düzenlediği toplantıda Canon Eurasia yetkilileri şirketin Türkiye'deki faaliyetleri ve hedeflerini basın mensuplarına anlattı. Toplantıda söz alan Canon Eurasia Pazarlama İletişim Uzmanı Burçin Civan Canon'un Avrupa'daki en büyük etkinliğini bu Türkiye'de düzenlemekten mutluluk duyduklarını belirtti. Civan şirketin Kyosei (Ortak iyilik) felsefesinin çalışmalarında çok önemli bir yer tuttuğunu, geri dönüşüm programları ve çevreci projelere önem verdiklerini söyledi. Civan Kızılay, Kızılhaç, Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) gibi kurumlarla küresel sosyal sorumluluk projelerine imza attıklarına değindi. Civan Canon'un Ar-Ge'ye verdiği önem sayesinde ürünlerinde anahtar rolü üstelenen teknolojileri kendisinin geliştirdiğine dikkat çekti. 


 


 


 


 


 


 


 


 


 Ofset baskıdan dijitale geçiş hızlanacak


Canon Eurasia Kurumsal İş Çözümleri Ülke Direktörü Peter Saak ise Forte etkinliğinin müşteriler, iş ortakları, bayiler ve kullanıcılar ile ürünler ve çözümleri bir araya getirmesi nedeniyle önemli olduğuna değindi. Saak Forte'nin klasik müzikte ‘güçlü' anlamına geldiğine atıfta bulunarak etkinlikte de Canon'un teknoloji ve çözüm gücünü sergilediğini belirtti. Peter Saak ekonomik kriz döneminde enerji, zaman ve iş gücü tasarrufu sağlayan ürünleri ön plana çıkaracaklarını, ofsetten dijital baskıya geçişin hızlanacağını söyledi.


2009 yılının Canon için önemli bir fırsat yılı olduğuna inandıklarını belirten Saak, sözlerine şöyle devam etti: "Ofsetten dijitale geçiş süreci hızlanacak, dijital baskıya talep daha da artacak. Ofset baskılar büyük miktarlarda baskılar için uygun, ancak söz konusu küçük ölçüde baskılar olunca müşteriler maliyet avantajı sağlayan dijital baskılara yönelecek."


Saak, Türkiye'nin önümüzdeki 10-12 yıl içerisinde büyük gelişmelere sahne olacak bir ülke olduğuna dikkati çekerek, Türk basım sanayi pazarının 2012'de yaklaşık yüzde 20'sinin, 2020'de yüzde 50-60'ının dijital olacağını söyledi. Saak, "Sektörümüzde en tanınan servis sağlayıcısı olma hedefimizle önümüzdeki dönemde, profesyonel ekibimizle birlikte Türkiye'de, profesyonel baskı sektörünün karlılığını artıracak ürün ve çözümlerimizi tanıtmak üzere etkinlikler gerçekleştireceğiz" dedi. 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


"ÖTV fotoğraf makinesi pazarına zarar veriyor"


Canon Eurasia Genel Müdürü Roman Troedthandl toplantıda Canon Eurasia'nın bir yıl içinde gerçekleştirdiği faaliyetleri özetledi. Bu dönemde marka ve bayiler arasındaki ilişkinin sağlamlaştığına dikkat çeken Troedthandl küresel mali krize rağmen, krizden önce belirledikleri hedeflerine ulaşmayı başardıklarını da sözlerine ekledi. Roman Troedthandl bir soru üzerine fotoğraf makinelerine uygulanan yüzde 20 ÖTV'nin pazara zarar verdiğini, hükümet ile görüşmeler yaptıklarını, yakında bu sorunun çözüleceğini ve pazarın canlanacağını umduklarını söyledi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun