Genel 09 EKİM 2009 / 06:38

Canlı kitap, son versiyonları ile fuarda

Daha önceki yıllarda Fuar’ın İnovasyon Bölümlerinde yer alan Rotasoft’un geliştirdiği canlı kitap, bu yıl geliştirilmiş versiyonları ile fuarda tanıtılıyor.

Daha önceki yıllarda Fuar’ın İnovasyon Bölümlerinde yer alan Rotasoft’un geliştirdiği canlı kitap, bu yıl geliştirilmiş versiyonları ile fuarda tanıtılıyor.


İki seri halinde sunulan ve bir CD ve kitaptan oluşan canlı kitap setleri, üç boyutlu olarak bilgisayar ekranlarından izlenebiliyor. Canlı kitap için gerekli olan tek şeyin bir web kamerası olduğunu belirten Rotasoft Ortaklarından Münir Ercan, “CD ile programın kurulması yeterli oluyor. Sonrasında kamerayı açıp, kitabınızı kameraya gösteriyorsunuz. Kitabın sayfalarınızı çevirdiğinizde ilgili sayfalardaki görüntüler, üç boyutlu animasyonlar, modeller, sesler olarak otomatik olarak ekranınızda görünmeye başlıyor. Sayfaları çevirdikçe sayfalar otomatik olarak tanınıyor, yeni sayfalar otomatik olarak tanınıyor yükleniyor. Böylece öğrenci klavye ve fareye dokunmadan sadece kitabını hareket ettirerek izleyebiliyor, dinleyebiliyor, görebiliyor.

Canlı kitaplar masal serisi ve teknoloji serisi olarak iki seri halinde çıkarılıyor. Okul öncesi çocuklar için hazırlanmış dört masalda oluşan masal serisinin yanında ilköğretim dördüncü sınıftan altıncı sınıfa kadar giden teknoloji serisi de dört kitaptan oluşuyor. Böylece çocukları hedefleyen yeni teknoloji arttırılmış gerçeklik teknolojisi ile üretilmiş kitaplar sunuyoruz burada da onları anlatmaya çalışıyoruz” dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun