Genel 21 HAZİRAN 2010 / 13:24

Çalınan bilgilerimiz geri dönecek

Microsoft, çevrimiçi hırsızlıkla ilgili yeni bir proje üzerinde çalışıyor.

Microsoft, çevrimiçi hırsızlıkla ilgili yeni bir proje üzerinde çalışıyor.


Gelişen çevrimiçi ortamlarda bilgilerini kaybeden ve bunun ceremesini gerçek hayatta çoğunlukla maddi olarak çekenlere Microsoft belki müjdeli haberler verebilir. Yazılımlarıyla dünyada büyük bir tekel piyasası oluşturan Microsoft'un özel çalışanlarından oluşturduğu ekibi yeni bir proje üzerinde çalışıyor.

Projeyle internet kullanıcılara çalınan kredi kartı ya da özel bilgilerinin hemen bir raporla ulaştırılması sağlanacak. Sistem, çalınan bilgilerin şirket ya da kişilere geri gönderilmesini kapsıyor. Ayrıca sistem bilgiler çalındığında çok hızlı tepki vererek bilgilerin kullanılmadan geri alınmasını sağlamaya çalışacak.

Tüm bu güzel fikirlere rağmen henüz sistemin verimli olup olmayacağı bilinmiyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun