Genel 07 EYLÜL 2015 / 13:20

Çalar saat kahve makinesine dönüştürülürse

Sabahları kahvesiz uyanamam diyenlere özel bir makine icat edildi.Sabahları sinir bozucu alarm sesiyle uyanmak yerine kahve kokusuyla uyanmak istemez miydiniz? İngiliz endüstriyel tasarımcı Josh Renouf, bir çalar saati kahve makinesine dönüştürerek harika bir icat gerçekleştirdi.

Tasarımcının kahve makinesi alarm çaldığında size bir kahve hazırlıyor ve taze kahve kokuyla güne daha iyi başlamanızı sağlıyor. Sizin tek yapmanız gereken, yatmadan önce kahveyi ve suyu saatin küçük çekmecesine doldurmak.Süt, şeker ve ekstra kahve koymak için ayrı saklama bölmeleri olan ‘The Barisieur’ ile itici alarm sesleri kahve kokusuna dönüşüyor.

Nottingham Trent Üniversitesi öğrencisi Renouf 'un final projesi olarak hayata geçirdiği tasarımın bu yıl içerisinde satışa sunulması planlanıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun