Genel 09 NİSAN 2010 / 08:22

CA bin kişiyi işten çıkaracak

Yazılım şirketi CA bin kişiyi işten çıkararak dünya çapında işgücünü azaltacak.

Yazılım şirketi CA bin kişiyi işten çıkararak dünya çapında işgücünü azaltacak.


Computer Weekly'nin haberine göre yazılım şirketi CA, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na sunulan dosyayla bin kişiyi işten çıkaracağını ve ek küresel konsolidasyonlara gideceğini açıkladı.

CA, gerçekleştirdiği konsolidasyon çalışmaları hakkında "Bu önlemler, piyasadaki fırsatları daha etkin biçimde takip etmemizi sağlayacak kaynak ve becerilere yönelme ve şirketin maliyet yapısını daha iyi bir düzene sokmak amacını taşıyor. Aynı zamanda alınan bu karar, bundan sonra şirketin uzun vadeli büyüme stratejisini yürütmek anlamında önemlidir" açıklamasını yaptı.

CA'in yeniden yapılanma planının 2011 yılının ikinci çeyreğinde tamamlanması bekleniyor. Şirket, önlemlerin toplam 50 milyon dolara mal olacağını ve buna personele ödenecek 47 milyon dolarlık tazminat giderlerinin dahil olduğunu açıkladı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun