Genel 19 KASIM 2008 / 07:43

CA’den gövde gösterisi

CA World etkinliği Las Vegas’ta gerçekleştirildi.

CA World etkinliği Las Vegas’ta gerçekleştirildi.


Las Vegas - Amerika’nın Nevada eyaletinde gerek yapıların büyüklüğü, gerek caddelerinin genişliğiyle insanın boyut algısını sekteye uğratan Las Vegas, 18 ayda bir gerçekleştirilen CA World etkinliğinin 2008 yılındaki buluşmasına ev sahipliği yaptı. CA’in yeni vizyon, ürün ve stratejilerinin paylaşıldığı bu dev etkinlik 60’a yakını Türkiye’den olmak üzere 6 bine yakın müşteriyi, iş ortağını, iş dünyası profesyonelini ve basın mensubunu bir araya getirdi. CA World 08’de, CA Yönetim Kurulu Başkanı John Swainson, CA Teknoloji Lideri Al Nugent ve General Electric Yönetim Kurulu Eski Başkanı Jack Welch’in ana oturum konuşmalarıyla mevcut ekonomik koşullarda şirketlerin kontrol ve verimini artıracak çözümler paylaşıldı. Ayrıca konferans kapsamında düzenlenen geniş fuar alanında, CA ve iş ortakları bir araya gelerek deneyimlerini paylaşma fırsatı buldular.


Etkinlikte EITM yaklaşımından kaynaklanan IDC kaynaklı bazı araştırma verileri de paylaşıldı. IDC’in verilerine göre CA'in Enterprise IT Management (EITM) yazılım ürünlerini kullanan sekiz şirket ortalama olarak bir yıldan kısa sürede yatırım geri dönüşü sağlarken,  üç yıl içinde sağlanan toplan yatırım geri dönüşü ise yüzde 433’e kadar ulaşıyor.


Mevcut ekonomik koşullar hata kaldırmıyor


Etkinlikte konuşan EMEA Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Patrick Starck, Günümüz ekonomik koşullarında doğru zamanda doğru yatırımın önem kazandığını ve hem şirketlerin, hem tüketicilerin daha az harcama eğiliminde olduğunu söyledi. Bunun kontrolü artırdığına ve birleşmeleri hızlandırdığına değinen Starck, “Şu anda güvenin az ve ortamın kırılgan olduğu bir dönemdeyiz. Geçtiğimiz yıl kabul telafi edilebilir olarak nitelendirebilceğiniz bir hata bu yıl şirketin varlığına mal olabilir. Bu ortamda teknoloji liderlerine büyük görevler düşüyor. BT yatırımlarının azaltılması ve optimize edilmesi, risk yönetiminin iyi planlanması, doğru servislerin doğru maliyetle sunulması ihtiyacı teknoloji liderine kriz yönetiminde büyük sorumluluklar yüklüyor” dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun