Genel 31 AĞUSTOS 2009 / 11:18

Buyurun alan adı açık artırmasına!

Dot TK, TK uzantılı Türkçe jenerik isimlerden oluşan alan adlarını, 9 Eylül 2009’da Swissotel’de düzenleyeceği alan adı açık artırmasıyla satışa çıkarıyor.

Dot TK, TK uzantılı Türkçe jenerik isimlerden oluşan alan adlarını, 9 Eylül 2009’da Swissotel’de düzenleyeceği alan adı açık artırmasıyla satışa çıkarıyor.


Türkiye'de ilk; Avrupa'da ikinci kez gerçekleştirilen açık artırmada, 'www.telefon.tk', 'www.poker.tk' gibi alan adları satışa çıkıyor. Satışa çıkacak  jenerik alan adları, arama motoru sonuçlarında ilk sıralarda çıktıkları için girişimciler ve yatırımcılara önemli iş fırsatları sunuyor.  Bu canlı açık arttırma, 'İnternet gayrimenkulü' jenerik alan adı almak isteyen girişimciler için büyük önem taşıyor. Çünkü ev ya da arsa gibi alan adları da satılabiliyor ya da kiralanabiliyor. Alan adları gün geçtikçe değerleniyor.

.TK uzantılı jenerik alan adlarının diğer bir avantajı da internette çok daha kolay bulunabilmeleri. Google, Yahoo! ve Bing gibi arama motorlarında genelde şirket ismi yerine, daha çok jenerik isimler arandığından, satışa sunulacak ’.TK’ uzantılı jenerik alan adları arama listelerinde ilk sırada yer alıyor.  Bunun bir nedeni de, arama motorlarının sonuçlarının,  web sitenizin içeriğinin yanı sıra, kullanılan alan ismine göre listeleniyor olması. Örneğin, Bodrum’da otel bulmak için Google’da ‘Bodrum’daki oteller’ arandığında, arama listesinde, alan adı ‘Bodrum’ ve ’otel’den oluşan web siteleri ilk sırada yer alıyor ve kaçınılmaz olarak en fazla ziyaret edilen web sitelerinden biri haline geliyor.