Genel 25 HAZİRAN 2009 / 13:13

Büyük Ödül Savronik Elektronik'in

8. Teknoloji Ödülleri ve Kongresi 25 Haziran’da Sabancı Center’de düzenlendi. Gerçekleştirilen ödül töreninde Büyük Ödül’ün sahibi Savronik Elektronik oldu.

8. Teknoloji Ödülleri ve Kongresi 25 Haziran’da Sabancı Center’de düzenlendi. Gerçekleştirilen ödül töreninde Büyük Ödül’ün sahibi Savronik Elektronik oldu.


Şirket ödüle TDS-3000 Tren Denetim Sistemi projesiyle layık görüldü. Bu yıl 41 projenin başvurduğu ve 26 şirketin finalist olduğu Teknoloji Ödülleri'nde büyük/bağlı şirket kategorisinde Tusaş ve Ford Otosan, orta ölçekli şirketler kategorisinde Elvin Tekstil ve Logo Yazılım, mikro ölçekli şirketler kategorisinde Mavisis Teknoloji ve Teknoset Bilgisayar Yazılım ve Danışmanlık, küçük ölçekli şirketler kategorisinde ise Mavi Kimya ve Palancı Gıda Teknolojileri projeleriyle ödül kazandılar.

Ödül töreninde konuşan TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Bilgi Toplumu-Yeni Teknolojiler Komisyonu Başkanı Hamdi Akın, krizden çıkış yolunun Ar-Ge ve inovasyondan geçtiğini belirtirken, özel sektörün Ar-Ge harcamaları içindeki payının arttığına dikkat çekti. TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Nükhet Yetiş ise bu yıl 41 olan başvuru sayısının gelecek yıllarda daha da artması gerektiğinin altını çizdi.


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun