Genel 26 TEMMUZ 2010 / 11:59

Bundan böyle attığınız adıma dikkat edeceksiniz

Hitachi'nin bilekliği yaptığınız tüm aktiviteleri ekrana aktaracak.

Hitachi'nin bilekliği yaptığınız tüm aktiviteleri ekrana aktaracak.


Yaptığımız hareketleri algılayarak bilgisayara aktaran cihazlar hayatımıza girmeye başladı. Hitachi de benzer bir cihazın rakiplerine göre çok daha ayrıntılı şekilde bilgisayara aktarabileceği bir projeden söz ediyor.

"Life Microscope" isimli proje sayesinde kullanıcının koluna taktığı cihaz sadece uyumak, koşmak ya da oturmak gibi temel aktiviteleri algılamakla kalmıyor, bu temel aktivitelerin yanında yemek yerken ya da video oyunu oynanırken de ne yaptığınızı algılayabiliyor.

Şimdilik piyasada bulunmayan ürün yaygınlaştığında, kişinin hareketlerini gözlemlemek isteyen doktor ve uzmanların işini kolaylaştırması bekleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun