Genel 30 MART 2015 / 09:28

Buluta geçiş daha da kolaylaşacak

Software AG, 2015 boyunca bulut çözümlerinden oluşan kapsamlı portföyünü AWS bulutuna aktaracağını açıkladı. Şu anda AWS üzerinde çalışan Software AG çözümleri arasında Alfabet Cloud ve ARIS Cloud ürün setleri yer alıyor. BT planlama, portföy yönetimi ve iş süreçleri analizine dair tüm yetkinliklere sahip olan bu iki çözüm, aynı zamanda erişim kolaylığı, maliyet, mevzuat yükümlülükleri ve güvenlik gibi farklı başlıklar altında buluttan en yüksek fayda almayı sağlayacak BT varlıklarını tespit etmeye yardımcı oluyor.

Software AG bu yıl içinde webMethods Integration Cloud çözümünü de Amazon Web Services üzerine taşımayı planlıyor. Bu sistem, uygulama entegrasyonu kabiliyetlerini, Buluttan Buluta ve Cloud-to-Ground kullanım senaryoları için genel bulut hizmeti (iPaaS) olarak sunuyor.

Melez yapıda en uygun mimari

Software AG müşterilerinin kendileri için en uygun hibrid BT mimarisini oluşturabilmesi ve AWS bulutu üzerinde gerekli süreçleri, etki alanlarını, sistemleri ve uygulamaları hayata geçirebilmesi için benzersiz bir bulut hizmet portföyü sunuyor. Kurumsal kullanıcılar, Software AG’nin Alfabet Cloud ve ARIS Cloud çözümlerini AWS üzerinde kullanarak, buluttan en üst düzeyde fayda sağlarken, aynı zamanda iş ve BT süreçlerini müşteri odaklı, dijital işletme yaklaşımıyla bütünleştirebilecekler. Portföy, işletmeleri farklılaştıran buluttaki iş süreçlerinin oluşturulması, dönüştürülmesi ve işlerlik kazandırılması sırasında özgün, güvenilir ve etkili bir yöntem kazandıracak.

Software AG, buluttan buluta entegrasyon ve özel bulut ya da işletmelerin kendi sistemlerindeki kurumsal hizmet sürücüleri ile kesintisiz bağlantı sağlayan webMethods Integration Cloud Hizmet Olarak Platform (iPaaS) çözümünü de AWS’ye taşımayı planlıyor. Software AG’nin hem PaaS olarak hem de işletmelerin kendi sistemlerinde çalışmak üzere geliştirdiği, vaka yönetimi ve bağlamsal uygulamalar oluşturabilmek için tasarladığı webMethods AgileApps Cloud çözümü de, AWS üzerinde çalışması planlanan ürünlerden biri. Görselleri özelleştirme sürecini kolaylaştırmak için tasarlanan webMethods AgileApps Cloud uzmanların süreçleri, iş kurallarını, e-formları, raporları, gösterge panellerini ve Facebook-Twitter bağlantı seçeneklerini değiştirmelerine olanak tanıyor. Aynı zamanda ekip üyeleriyle işbirliği kurmalarına yardımcı olurken, herhangi bir mobil cihazdan bilgiye erişimi kolaylaştırıyor.

Operasyonel maliyetler gittikçe azalıyor

Software AG, hem ölçek bazında hem de büyük işletmeler arasında marka bilinirliği açısından sektör lideri olan AWS’yi, stratejik ve küresel IaaS hizmet sağlayıcısı olarak seçmiş durumda. Operasyonel verimlilikte mükemmel sonuçlar elde etmeyi sağlayan AWS, en geniş coğrafi kapsama alanının yanı sıra, dışarıdan alınan IaaS hizmetlerinde ve sertifikalandırma süreçlerinde de maliyet avantajı sunuyor.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun