Genel 14 EKİM 2010 / 11:27

Bu program web sayfalarını yazı tahtasına çeviriyor

Markup ile istediğiniz değişikliği site üzerinde yaparak paylaşabiliyorsunuz.

Markup ile istediğiniz değişikliği site üzerinde yaparak paylaşabiliyorsunuz.


Web sayfalarını paylaşmak oldukça sık karşılaştığımız bir durum. Ancak sitede özellikle vurgulamak istediğimiz kısımlar için ya bir ekran görüntüsü alarak çizim yapmak gerekir, ya da uzun uzadıya anlatmak. Ancak Markup programı bu işlemleri çok kolaylaştırıyor.

Markup isimli program tüm web sayfalarını bir yazı tahtasına çeviriyor. Kullanıcılar web sayfasının üzerinde çizim yapılabiliyor, notlar alınıp çevresiyle paylaşabiliyor.

Herhangi bir web sayfasındayken Markup programı çalıştırılıyor. Programın düzenleme satırı sitenin üzerine geliyor. O satırdaki butonları kullanarak şekiller çizilebiliyor, notlar alınabiliyor ve yazıların altı çizilebiliyor.

Değiştirilen sayfalar o haliyle paylaşılabiliyor

İşlem bittikten sonra "Publish" tuşuna basarak, URL'yi arkadaşlarla paylaşmak mümkün. Böylece paylaşılan link tıklandığında site üzerinde alınan notlar, değişiklikler görülebiliyor. Ayrıca gören kişi yine aynı programı kullanarak aynı değiştirilmiş site üzerinde istediği değişiklikleri yaparak cevap verebiliyor.

Markup programıyla değiştirilmiş siteyi başkasına yolladığında sitenin değiştirildiğiyle ilgili açıklama geliyor. Bunun yanında cevap verilebilmesi için programın otomatik olarak bilgisayara yüklenmesi seçeneği veriliyor.

Program hakkında detaylı bilgi ve deneme fırsatını http://markup.io/ adresinde bulabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun