Genel 18 AĞUSTOS 2009 / 13:01

Bu notebook oyun tutkunları için

ASUS, Computex 2009’da Dijital Eğlence Ürünleri kategorisinde “En İyi Seçim” ödülünü alan yeni G51 oyun notebook’unu duyurdu.

ASUS, Computex 2009’da Dijital Eğlence Ürünleri kategorisinde “En İyi Seçim” ödülünü alan yeni G51 oyun notebook’unu duyurdu.


ASUS G51, oyuncular için tasarlanmış bir notebook. Yeni ASUS G51, surround ses sistemiyle oyunlara gerçeklik kazandırıyor. Aynı oyun performansını ve ayrıcalığını daha geniş bir ekranda yaşamak isteyen kullanıcılar, 16" ekranıyla ASUS G60 modelini de tercih edebiliyorlar.

G51 serisinde ASUS, 15" monitöre yerleştirdiği NVIDIA® GeForceTM GTX 260M ekran kartıyla ısı ve yerleşim sorunlarının üstesinden gelmeyi hedeflemiş. G51 ve G60 serileri, DDR2'ye göre %30 daha hızlı olan 1GB GDDR3 video belleğiyle dikkat çekiyor. G51 ve G60'ın NVIDIA PhysX Teknolojisi, gerçek yaşama özgü grafikler sunuyor. Her iki notebook'un da kullanıcılarına sunduğu "Extreme Turbo" overclock arayüzü seçenekleriyle anında performans artırımı sağlanıyor.

Arkadan ışıklandırmalı chiclet klavye ve belirginleştirilmiş oyun tuşları sayesinde oyuncular rahatlıkla gece boyunca da oyun oynamaya devam edebiliyorlar. EAX HD 4.0 ses teknolojisi, oyun esnasında çevre ve senaryo koşullarına göre üç boyutlu ses efektleri sağlıyor. Seçenekleri içerisinde bulunan 64 farklı ses efekti sayesinde 300'den fazla oyuna son derece gerçekçi ses desteği sağlıyor.