Genel 24 ARALIK 2010 / 14:31

Bu kez de Steve Jobs seçildi

Time'ın aksine Financial Times yılın adamı olarak Apple CEO'su Steve Jobs'ı seçti.

Time'ın aksine Financial Times yılın adamı olarak Apple CEO'su Steve Jobs'ı seçti.


Time dergisi Mark Zuckerberg'i, Le Monde Julian Assange'ı "yılın adamı" olarak seçerken Financial Times 2010 yılının ödülünü Apple CEO'su Steve Jobs'a verdi.

Yapılan açıklamada, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) krizden çıkmaya çalışırken Apple'ın çeyrek rekorları kırarak yılın değişilmezi olduğu vurgulandı. Steve Jobs'ın önderliğinde Apple yine çok önemli bir ürün, yani iPad'i yarattığı belirtilen açıklamada son olarak, anten problemi yaşamasına rağmen Apple tarihindeki en başarılı satış rakamlarına ulaşan iPhone 4'ten söz edildi.

2010 yılının adama için Mark Zuckerberg'i de düşündükleri bilinen Financial Times tercihini Steve Jobs'tan yana kullandı. Sizce bu yılın adamı hangisi?

Facebook'la 500 milyonun üzerinde kullanıcıya ulaşarak en genç zenginler listesinde tırmanan Zuckerberg mi, WikiLeaks ile ABD'nin gizli yazışmalarını ortaya çıkararak dünyayı sarsan Assange mı, yoksa Apple ürünleriyle vazgeçilmez olan Jobs mı?

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun