Genel 16 ARALIK 2010 / 10:02

Bu kameranın hafızası USB'ye emanet

Özünde bir fotoğraf makinesi olan UCIM, hafızasını USB'ye taşıyarak paylaşımı kolaylaştırıyor.

Özünde bir fotoğraf makinesi olan UCIM, hafızasını USB'ye taşıyarak paylaşımı kolaylaştırıyor.


Modern fotoğraf makineleri çektiğiniz fotoğrafları bir yerlere aktarmanız için sizi ayrıntılarla uğraştırıken, Samsung’un yeni konsept kamerası bu işlemi hayli kolaylaştııryor. Cihaz hafızasını USB belleklere bırakırken, artarma işini de cihaza bağlanan USB'ler hallediyor.

Her geçen yeni bir şekille karışımıza çıkan dijital makinelere bir yenisini ekleyen Samsung, yeni konsept cihazını USB bellek kullanımı üzerine konumlandırmış. Aslında bir fotoğraf makinesi olan UCIM USB kameranın üzerinde USB girişleri bulunuyor. Cihaz, üzerine takılan USB'ler sayesinde çekilen fotoğrafların anında paylaşılmasına olanak sağlarken, standart kameralarda birkaç adımda yapılan paylaşma işlemini tek adıma indiriyor.

Cihaz aynı zamanda arka yüzünde bulunan ekranla bu fotoğrafların paylaşılmadan önce düzenlenmesini sağlıyor. 3 porta sahip UCIM USB, henüz kavram aşamasında.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun