Genel 01 ARALIK 2009 / 08:45

Bu işbirliği küreseli etkiler

Fujitsu ile NetApp arasında yapılan işbirliği küresel anlamda kurumsal müşterilere önemli avantajlar sunacak.

Fujitsu ile NetApp arasında yapılan işbirliği küresel anlamda kurumsal müşterilere önemli avantajlar sunacak.


Dinamik BT Altyapıları vizyonuyla veri merkezlerine üstün teknolojiler sunan Fujitsu ile veri depolama endüstrisinin önde gelen markalarından NetApp, Almanya Münih'te gerçekleşen VISIT etkinliğinde aralarındaki işbirliğini küresel boyutta genişleteceklerini açıkladı. Her iki şirket veri depolama ve veri yönetimi çözümlerini birbiriyle entegre ederek, kurumsal müşterilerine birbirini tamamlayan cazip ve yenilikçi ürünler sunmayı hedefliyor. Fujitsu'dan yapılan açıklamaya göre bu birliktelik şirketin Dinamik BT Altyapıları vizyonunda yeni ve güçlü bir adım olarak değerlendirilirken, bu gelişmeden öncelikle kurumsal müşterilerin kazançlı çıkacakları vurgulandı.

Fujitsu Türkiye Genel Müdürü Halit Zaim bunun tarihi bir adım olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: "Günümüzün değişen veri merkezi altyapılarında standartlaşma, sanallaşma ve verimlilik gibi anahtar kavramlar, müşterilerimizin BT yatırımlarında dikkate aldığı kritik hususlar olarak öne çıkıyor. Fujitsu da Dinamik BT Altyapıları vizyonuyla kurumların maliyetlerini azaltmalarını ve kurumsal verimliliğin artırılmasını hedefliyor. Müşterilerine avantaj kazandırmak amacıyla gerektiğinde endüstrinin önde gelen diğer teknoloji sağlayıcılarıyla da birlikte çalışmaktan kaçınmıyor. NetApp ile olan işbirliğimiz de bu anlamda Fujitsu'nun ürün ve hizmet portföyüne hem bir katkı hem de farklı bir müşteri tabanına ulaşmak anlamında büyük önem taşıyor. NetApp'ın yekpare ürün ailesi şimdi Fujitsu'nun üstün kalitede, yüksek performanslı, güçlü ve güvenilir ETERNUS SAN (veri depolama ağı) ve veri depolama yazılımlarıyla entegre olarak müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu büyük sinerjiyi yaratmış olacak."

NetApp Türkiye Genel Müdürü Behçet Yumrukçallı da konu hakkında, "Günümüzün veri merkezleri, maliyetler ve operasyonlar açısından verimlilik sunan çözümler ile endüstriyel işbirliğine dayalı teknolojileri bir araya getiriyor. Fujitsu ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği de bu manada bize çağdaş veri merkezlerinin talep ettiği entegre kurumsal veri yönetimi otomasyon çözümlerini küresel boyutta sunma fırsatı veriyor" şeklinde konuştu.

Fujitsu'nun yüksek performanslı ETERNUS DX400'ü ile NetApp'ın üstünlüğü endüstri tarafından da kabul görmüş V-Series ürünleri arasındaki güçlü entegrasyonun, daha bugünden Avrupa'da kamu sektöründe gerçekleşen bazı dış kaynak hizmetleri (outsourcing) anlaşmalarında yansımasını bulduğu bildiriliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun