Genel 04 MART 2010 / 08:01

Bu beraberlik çok konuşulacak

Facebook ve Omniture işbirliği şirketlerin işine yarayacak.

Facebook ve Omniture işbirliği şirketlerin işine yarayacak.


Facebook ve web analitik yazılım üreticisi Omniture, Çarşamba günü yaptıkları açıklamada şirketlerin dünyanın en büyük sosyal ağını bir pazarlama kanalı olarak kullanması için işbirliği yapacaklarını açıkladılar.

Omniture ürünlerini kullanarak, şirketler Facebook'ta yer alan reklamlarının ne kadar etkili olacağını görebilecekler. Ayrıca bu şirketler Facebook reklamlarını almak için Omniture arama motoru pazarlama yönetim aracını kullanabilecekler. Böylece diğer platformlara kıyasla, Facebook üzerindeki reklam kampanyalarının ne kadar etkili olabileceğini karşılaştırabilecekler.

Bu birliktelik iş çevrelerinde büyük bir çıkış olarak yorumlanıyor. Çünkü pazarlamacıların Facebook'a çok önem verdiği ancak Facebook'un sağladığı yetersiz analizlerle şirketleri hayal kırıklığına uğrattığı bilinen bir gerçek.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun